Слово і Діло

Міненерго: Переміщення вугілля із зони АТО – це не купівля-продаж

  Міністр енергетики Ігор Насалик заявив, що антрацитове вугілля, що поставляється із зони АТО – виробляється на українських шахтах

  Переміщення вугілля із зони АТО не є торгівлею з окупованими територіями, оскільки його видобувають на українських шахтах і шахтарями, що зареєстровані в Україні. Про це на прес-конференції заявив міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик, передає "ЛІГАБізнесІнформ".

  "Переміщення вугілля із зони АТО – це не купівля-продаж, яка йде з цих територій. Як правило, на сьогодні всі теплові генерації є приватними. У державній власності залишилася тільки група "Центренерго". Міністерство не має впливу на господарську діяльність генеруючих компаній. Переміщення товарів регламентується нормативно-правовими документами, затвердженими ще з 2014 року", – сказав Насалик.

  "Антрацитове вугілля, яке поставляється із зони АТО, виробляється на українських шахтах, зареєстрованих на українській території ", – додав він та зазначив, що близько 50 тис. шахтарів, які працюють на тимчасово окупованих територіях Донбасу, є зареєстрованими в Україні.

  "Блокада переміщення антрацитового вугілля із зони АТО повинна вирішуватися не законом сили, а силою закону. Якщо держава прийме політичне рішення про блокаду, Міністерство енергетики та Кабмін виконає таке розпорядження", – наголосив Насалик.

  Попередній матеріал
  У соцмережі з'явилися фото з місця загибелі бойовика "Гіві"
  Наступний матеріал
  Президент посилив держгарантії захисту прав дітей
  Теги: