Лікарня 'Феофанія'
Лікарня 'Феофанія' 5 канал

Потрібен насамперед спокій: лікарі розповіли про стан українців, звільнених з полону

Читайте по-русски
Ушпиталені пацієнти налаштовані позитивно, усім вже поставили діагнози

Триває обстеження колишніх заручників Кремля. Медогляди вони проходять у лікарні Феофанія. Володимир Балух зранку повернувся до медзакладу, проте з журналістами не став спілкуватися, пообіцяв, що обов'язково дасть коментарі, але коли відпочине.

Один із лікарів колишніх бранців розповідає, що ушпиталені пацієнти налаштовані позитивно. Усім уже поставили діагнози. Для кожного потрібне індивідуальне лікування. Лікар каже, що колишнім бранцям потрібне насамперед фізичне лікування, а також спокій аби психологічно відійти від пережитого.

За словами одного з лікарів закладу, усім бранцям уже поставили діагнози. Вони різні і кожен зі звільнених потребує різного лікування. Більше інформації медик не розголошує. Зазначив лише, що жоден з уже колишніх бранців Кремля не потребує інтенсивної терапії.

"Дуже сподобався один пацієнт. Він дуже вдячний, що на даний момент вже в Україні і за допомогу, яку йому надали. Всі пацієнти без виключення, навіть ті, які на даний момент не хочуть проходити, а хочуть побути з родичами. Всі вони погоджуються на те, що вони в найближчому періоді будуть обстежені. Найближчий період - це понеділок", - прокоментував Андрій Строкань, заступник головного лікаря.

Всі будуть проходити лікування у Феофанії - у лікарні є все для цього необхідне. Зі звільненнями також спілкувалися волонтери і правозахисники. Сьогодні вони відвідали їх у медзакладі.

"Питають про своїх друзів. Дуже часто згадують тих, хто писав. Говорить: а я прочитав твій лист. Це дуже дійсно їх підтримувало. Всіх, хто хоче далі допомагати політв`язням - будь ласка, пишіть листи, бо вони згадують ці листи. Ну про різне: про те, як вони зустрілися в літаку, один одного побачили, посміхалися, фотографувалися, як виходили. Це напевно, зараз найбільш сильні емоції, коли вони згадують, як виходять з трапа, а там рідні і всі", - розповідає Ольга Скрипник, правозахисниця.

Як повідомляв 5.UA, 7 вересня 2019 року 35 українців повернулися в Україну в рамках обміну з РФ. Серед них 24 моряки і 11 засуджених українців: Сенцов, Сущенко, Панов, Кольченко, Клих, Карпюк, Гриб, Сизонович, Балух, Артур Панов і Бекіров.

Попередній матеріал
Їх виселили у степи: як згадують депортацію західних українців свідки злочинів комуністичного режиму
Наступний матеріал
Довгоочікуване повернення: хроніка кроків України у звільненні полонених моряків

Їх виселили у степи: як згадують депортацію західних українців свідки злочинів комуністичного режиму

Літак з українськими політв'язнями Кремля приземлився у "Борисполі"

Із Москви та Києва вилетіли літаки з полоненими для обміну – відео

Стало відомо, де саме відбудеться церемонія зустрічі українських політв'язнів

Полозов прокоментував можливість звільнення українських моряків: "Процес пішов"

Із московського СІЗО "Лефортово" виїхали автобуси в супроводі поліції – Цимбалюк