Фото adm-pl.gov.ua

Порошенко посилив відповідальність для злісних аліментників – подробиці

  На "аліментників" чекають штрафи й години суспільно корисних робіт

  Президент Петро Порошенко підписав закон, яким створюються економічні передумови для посилення захисту права дитини на належне утримання. Про це повідомляє прес-служба Глави держави

  "Президент Петро Порошенко підписав Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення економічних передумов для посилення захисту права дитини на належне утримання". Документом вносяться зміни до чинного законодавства, якими передбачається захист прав дітей та їхнього належного матеріального забезпечення, особливо тих, яких виховують у неповних сім'ях", – ідеться в документі.

  Законом передбачені особливості впливу на боржників, котрі мають заборгованість зі сплати аліментів для утримання дітей з інвалідністю та дітей, які мають певні тяжкі захворювання.

  Документом також встановлено дієвий механізм притягнення до юридичної відповідальності осіб за несплату аліментів та ухилення в подальшому порушників від відбування призначеного стягнення за несплату аліментів.

  Крім того, законом встановлюється, що несплата аліментів на утримання дитини за шість місяців з дня пред'явлення виконавчого документа до примусового виконання тягне за собою виконання суспільно корисних робіт на строк від 120 до 240 годин.

  Крім того, згідно з документом, несплата аліментів на утримання дитини з інвалідністю та дитини, що хворіє на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, вроджені вади розвитку, рідкісне орфанне захворювання, онкологічні чи онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет І типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, або на утримання дитини, яка дістала тяжкі травми, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, що призвела до виникнення заборгованості, за три місяці з дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання тягне за собою виконання суспільно корисних робіт на строк від 120 до 240 годин.

  Також законом передбачено заходи, що застосовуватимуть до батьків або осіб, які їх замінюють, у разі ухилення ними від виконання передбачених законодавством обов’язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей. У таких випадках передбачено попередження або накладення штрафу від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Ті самі дії, вчинені повторно протягом року, тягнуть за собою накладення штрафу від 100 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

  Крім того, у законі встановлено стягнення за невиконання рішення органу опіки та піклування щодо визначення способів участі у вихованні дитини та спілкуванні з нею того з батьків, хто проживає окремо від дитини. За таке порушення передбачається накладення штрафу від 100 до 150 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За таке саме діяння, вчинене повторно протягом року, на особу може бути накладено штраф від 150 до 300 неоподаткованих мінімумів доходів громадян та застосоване тимчасове обмеження того з батьків, з ким проживає дитина, у праві виїзду за межі України та обмеження у праві керування транспортним засобом до виконання рішення.

  За умисне порушення встановленого законом обмеження щодо строку перебування дитини за межами України в разі самостійного вирішення питання про її тимчасовий виїзд тим із батьків, з яким дитина проживає, встановлено штраф від 100 до 200 неоподаткованих мінімумів.

  Попередній матеріал
  Термін виплати пенсій продовжили – "Укрпошта"
  Наступний матеріал
  За півроку в ДТП загинули 64 дитини, але є покращення – речник Нацполіції
  Loading...

  Боротьба з контрабандою лісу: Климпуш-Цинцадзе пояснила накладене Порошенком вето на закон

  Порошенко і заступник держсекретаря США обговорили протидію "Північному потоку-2"

  Не відповідає зобов'язанням: Порошенко запропонував зміни до закону про заборону вивезення лісу

  "Ліс може приносити більше грошей": Солонтай прокоментував вето на закон проти незаконної вирубки та контрабанди лісу

  Швидкість – як аргумент: з’явилося нове відео польоту українського Су-27 у Великій Британії

  "Ми повинні молитися і боротися": Порошенко зробив заяву про Автокефалію Української Церкви