Підпис Закону
Підпис Закону president.gov.ua

Не відповідає зобов'язанням: Порошенко запропонував зміни до закону про заборону вивезення лісу

Президент підкреслив, що така заборона не узгоджується із зобов'язаннями України щодо Угоди про асоціацію з ЄС

Президент Петро Порошенко запропонував парламенту виключити пункт про тимчасову заборону вивезення паливної деревини з ветованого ним закону, спрямованого на збереження українських лісів і запобігання контрабанді необроблених лісоматеріалів.

Про це йдеться в повідомленні, розміщеному на сайті Верховної ради.

"Пропоную пункт 2 розділу II Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збереження українських лісів і запобігання неналежному переміщенню необроблених лісоматеріалів" виключити, встановивши захисні заходи, спрямовані на збереження українських лісів, застосування яких відповідатиме міжнародним зобов'язанням України", – запропонував Порошенко.

За його словами, запровадження такої заборони не відповідає міжнародним зобов'язанням України, взятим за Протоколом про вступ України до Світової організації торгівлі.

"Відповідно до статті XI Генеральної угоди з тарифів і торгівлі 1994 року, жодні заборони чи обмеження, крім мита, податків чи інших зборів, або у формі квот, імпортних або експортних ліцензій, або інших заходів не повинні встановлюватися або застосовуватися будь-якою стороною щодо імпорту будь-якого товару, який походить з території будь-якої іншої сторони, або щодо експорту, або продажу на експорт будь-якого товару, призначеного для ввезення на територію будь-якої іншої сторони", – зазначив Президент у своїй пропозиції.

Також він підкреслив, що така заборона не узгоджується із зобов'язаннями України щодо Угоди про асоціацію з Європейським Союзом і Європейським співтовариством з атомної енергії, а також їхніми державами-членами.

"Згідно зі статтею 35 названої Угоди жодна сторона не повинна запроваджувати або зберігати чинними будь-які заборони чи обмеження, або заходи еквівалентної дії щодо імпорту будь-якого товару іншої сторони, або експорту, або продажу для експорту будь-якого товару, призначеного для території іншої сторони, за винятком випадків, передбачених у цій угоді, або відповідно до статті XI ГАТТ 1994 та її приміток щодо тлумачення", – написав Порошенко.

Як повідомлялося, президент Петро Порошенко ветував закон, який передбачає обмеження річного обсягу заготівлі необроблених лісоматеріалів 25 млн кубометрів на час дії мораторію на експорт необроблених лісоматеріалів і введення кримінальної відповідальності за контрабанду лісу.

Попередній матеріал
Волкер пояснив, чому Трамп хоче знову зустрітися з Путіним
Наступний матеріал
Для підвищення ефективності: Міноборони розпочало трансформацію посад військових на цивільні
Loading...

Боротьба з контрабандою лісу: Гройсман розповів, коли чекати першого звіту

Рейд лісами Києва: чому "зелені легені" столиці продовжують пускати під пилку

Жахи про те, що Карпати "лисіють", дуже перебільшені – експерт

Швидкість – як аргумент: з’явилося нове відео польоту українського Су-27 у Великій Британії

"Ми повинні молитися і боротися": Порошенко зробив заяву про Автокефалію Української Церкви

Контракт між "Антоновим" та Вoeing є запорукою авіаційної незалежності від РФ – Президент