Українські військовополонені у Сімферополі
Українські військовополонені у Сімферополі Facebook / Повернись живим

Поранених моряків перевели до СІЗО "Лефортово", де відсутні умови для лікування – Денісова

Крім послання до ЄС, український омбудсмен терміново надіслала звернення до чільниці вітчизняного МОЗ Уляни Супрун та голови МЗС Павла Клімкіна

Російська Федерація має доправити поранених військовополонених українських моряків до нейтральної країни, де їм могли би надати кваліфіковану медичну допомогу. Про це у своєму зверненні до глав дипломатичних представництв країн Євросоюзу заявила український омбудсмен Людмила Денісова.

Посадовець наголосила, що згідно з Женевською конвенцією, моряки мають статус військових бранців. Попри це – російський суд продовжив їм тримання під вартою.

Крім того, Росія досі не надала ніяких офіційних документів щодо стану поранених моряків – йдеться про Андрія Артеменка, Василя Сороку та Андрія Ейдера. Денісова зауважила, що за даними керівника адвокатської групи Миколи Полозова – полонених вирішили перевезти із медчастини СІЗО "Матроська тиша" до Лефортовського СІЗО.

"Мені стало відомо про переведення українських моряків Андрія Артеменка, Василя Сороки та Андрія Ейдера до Лефортовського СІЗО, де відсутні належні умови для подальшого лікування. За висновками, наданими РФ, стан здоров'я трьох поранених задовільний, але з альтернативних джерел відомо, що це не так", – написала омбудсмен.

Крім послання до ЄС, Денісова також терміново надіслала звернення до чільниці вітчизняного МОЗ Уляни Супрун та міністра закордонних справ України Павла Клімкіна.

Попередній матеріал
У транспорті Києва запрацювали валідатори: навіщо потрібні та як користуватися
Наступний матеріал
У Києві пасажири штовхали тролейбус, щоб доїхати додому – відео
Loading...

ФСБ хоче, щоб судилище над полоненими моряками йшло в закритому режимі

Денісова анонсувала поїздку до РФ – добиватиметься зустрічі з полоненими моряками

Абсурдний вирок суду РФ: адвокати всіх 24 полонених українських моряків подали апеляцію

Пораненим українським морякам у РФ з нового року не дають жодних ліків – Денісова

Під час атаки у Керченській протоці прикордонники РФ випустили 1200 снарядів – Новіков

Україна подала до ЄСПЛ позов проти Росії через українських моряків