5 канал
5 канал 5 канал

Помаранчева революція – Російсько-Українська війна: чому "5 канал" охрестили "Телебаченням революції"

Читайте по-русски
На початку Революції Гідності канал перейшов на цілодобовий марафон із протесту

Журналісти "5 каналу" – літописці новітньої історії. А новини каналу стали хронікою Незалежності. Менше як за рік після його створення почалася Помаранчева революція.

Згодом "марафонили" на "мовному" Майдані у 2012 році.

"5 канал" охрестили телебаченням революцій. Бо в переломні для історії держави моменти вся Україна дізнається останні новини саме з нашого ефіру. Так було і на Євромайдані.

Ірина Герасимова – нині шеф-редакторка "5-го", а буремної зими 2014-го – кореспондентка, яка часто чергувала на Майдані.

Разом з операторами фактично документували знущання міліціянтів над протестувальниками.

"Я побачила, що є можливість піти не праворуч, де охорона, а ліворуч, де лігво "беркутівців". І ми з оператором спустилися і, в принципі, хвилин 20 змогли там попрацювати", – згадує шеф-редакторка "5 каналу" Ірина Герасимова. 

Разом із нею біля барикад у середмісті столиці позмінно були всі журналісти. Тоді шеф-редактор каналу, а нині гендиректор "5-го" Володимир Мжельський пригадує: попри ризик і відмовляння родичів, журналісти їздили працювати на Євромайдан.

"Більшість журналістів уперше зрозуміли, що таке сльозогінний газ", – каже генеральний директор "5 каналу" Володимир Мжельський. 

На почату Революції Гідності канал перейшов на цілодобовий марафон із протесту. Включалися щогодини навіть уночі.

Коли почалася окупація Криму, події з місця передавали власні кореспонденти.

"Було певне нерозуміння в редакції тут, безпосередньо в нас, що якісь невідомі, чомусь без розпізнавальних знаків, кудись можуть заходити і тримати фактично всю країну в заручниках", – розповідає Володимир Мжельський.

А потім почалася Російсько-Українська війна на Донбасі.

"Коли я поїхала в Піски на дорогу смерті, яка вела до ДАПу, я не розуміла, наскільки небезпечна ця дорога. Ти береш мікрофон, в тебе є камера і ти працюєш за тими правилами, за якими працюєш роками. І тільки через рік-два ти усвідомлюєш важливість, глибину, і наскільки ця подія була страшна", – каже шеф-редактор "5 каналу" Ірина Герасимова. 

"Це була така технічна нарада. Давай їхати. Чому? Я вже там усіх знаю. Нам треба там бути. І нам треба там бути і по сьогодні", – розповідає Володимир Мжельський. 

До сьогодні "5 канал" – один з небагатьох, який має військових кореспондентів на фронті. Чергу на передовій перехопила Євгенія Китаїва.

"Коли почала їздити, дедалі все більше. Зупинялися наші військові на якихось точках, і я разом з ними переживала момент, коли війна ставала позиційною. Я себе готувала на те, що ми звільняли міста, будемо іти далі до кордону, і я зможу це показати і розказати", – каже військова кореспондентка "5 каналу" Євгенія Китаїва. 

"Що найважливіше, що мені хочеться, – щоб українські військові ніколи не сумнівалися в тому, що українську армію народ любить", – вважає Євгенія Китаїва. 

Але знімає не лише військових. Чимало сюжетів вона привозить про місцевих, які виживають в умовах війни.

"Мені важливо бути голосом цих людей, вони не можуть достукатися до когось", – каже Євгенія Китаїва. 

"5 канал" привіз в Україну звістки про безвізовий режим з Європою і Томос – ще одну віху Незалежності.

"Я як журналіст їздила в Брюссель дуже багато, щоразу їздила дуже багато. У мене такий стос квитків був. Я кожен раз їздила й думала, що ось дадуть – і ні, не дали. А коли вони зачитали, що ось так, ви маєте, ви можете і ви це заслужили – ось тоді це було диво", – згадує Ірина Герасимова. 

Марія Писаренко, Олексій Тищенко, Анна Кудрявцева, "5 канал"

Попередній матеріал
Влада не змушує Росію виконувати Мінські угоди, а бере на Україну нові зобов'язання – Порошенко
Наступний матеріал
Родичі загиблих Героїв, ветерани, небайдужі українці: як пройшов Марш захисників до Дня Незалежності
Loading...

Записано на дружину: Медведчук задекларував частку в телеканалі 1+1 – "Схеми"

"Нацрада з питань телебачення та радіомовлення почала наступ на телеканал "Еспресо" – Костинський

На телеканалі "Еспресо" перевірку від Нацради назвали політичним переслідуванням

Порошенко: Вимагаю від Зеленського продовжити заборону російських соцмереж і каналів

Уряд розблокував фінансування телеканалу ATR – подробиці

Комісія Верховної Ради завершила перевірку щодо "112 каналу", ZIK та NewsOne