урочистості до Дня Незалежності
урочистості до Дня Незалежності 5 канал

Родичі загиблих Героїв, ветерани, небайдужі українці: як пройшов Марш захисників до Дня Незалежності

Читайте по-русски
Оргкомітет Маршу наголошує – захід аполітичний

Ранок у парку Шевченка. Тут ветерани війни.

Юля та маленький Дарій – група підтримки тата-військовослужбовця. Разом крокуватимуть Хрещатиком. Бо незалежність, кажуть, хоч і є, та боротьба за неї – триває.

"У мене мотивація – підтримати наших воїнів, відсвяткувати День Незалежності, показати, що ми незалежні, єдині, нас багато. І щоб президент з нами рахувався", – каже дружина військовослужбовця Юлія Павельєва. 

"Незалежність – це велике свято. Це найбільше для країни свято взагалі. У нас зараз склалася ситуація з нашою владою, яка не хоче цього розуміти. То мабуть, це найкращий приклад нагадати владі, що Україна єдина і завжди буде боротися за свою незалежність", – вважає армієць Дмитро Павельєв. 

"За скільки років, за скільки століть, нарешті створена армія, якої Україна довгі часи не мала. І тому треба дуже бережливо тепер ставитися. Оці незрозумілі відведення українських військ із позицій – це принижує армію", – переконаний військовослужбовець Леонід Верба. 

Оргкомітет Маршу наголошує – захід аполітичний. Національній символіці – так. Партійні прапори – табу.

"Це просто не має стати майданчиком для піару політичних сил. І тому ми дуже сильно просили всі політичні партії, які дуже хочуть скористатися цим. Треба розуміти, що люди розумні і це викличе тільки зворотній ефект", – каже член оргкомітету Маршу захисників України Антон Колумбет.

урочистості до Дня Незалежності
урочистості до Дня Незалежності5 канал

Родичі загиблих героїв, капелани, поранені ветерани. За ними – ініціативи на підтримку волонтерів Андрія Антоненка, Юлії Кузьменко та Яни Дугарь. Бійці з полків "Азов", "Айдар". Українська добровольча армія, Жіночий ветеранський рух та об'єднання волонтерів. Загалом – кілька десятків тисяч людей. У колоні – й батько загиблого військового Ярослава Журавля.

"Мій син хотів тут пройти, а вийшло так, що я його проводжу", – сказав батько загиблого військовослужбовця Ярослава Журавля Сергій Журавель. 

Світлана прийшла на Марш із фото брата-військовослужбовця. Він загинув у Слов'янську в 2014-му з легендарним генералом Кульчицьким.

урочистості до Дня Незалежності
урочистості до Дня Незалежності5 канал

"Що вам сказати – герой. Загинув, так як всі, – за вільну Україну. Три рази був у Слов'янську, а на третій раз невдало. Переправляли продукти харчування на блокпост, піднялися трошки в висоту і їх зразу збили ракетою ПЗРК", – каже сестра загиблого військового Світлана Курилович. 

Учасники Маршу заповнюють парк Шевченка. Коли не поміщаються – жовто-синя багатотисячна хвиля викочується на Володимирську та бульвар Шевченка.

урочистості до Дня Незалежності
урочистості до Дня Незалежності5 канал

Близько 11:00 Марш захисників розпочинається з двох колон, які очолюють родичі загиблих Героїв Небесної Сотні, а також полеглих захисників на Донбасі. Усі разом рушають у бік Хрещатика.

Злагоджено і без несподіванок лише за півтори години багатотисячний Марш дістається головної площі країни. Звідти – ініціатива Free Rif вирушає до Офісу президента. Решта – запалюють фаєри на Майдані. І ще раз вітають країну з Днем Незалежності.

Ганна Рибалка, Михайло Третяк, "5 канал" 

Попередній матеріал
Помаранчева революція – Російсько-Українська війна: чому "5 канал" охрестили "Телебаченням революції"
Наступний матеріал
День Незалежності на передовій: російські окупанти намагалися "викурити" бійців ЗСУ біля Кримського
Loading...

Концерт до Дня Незалежності: "Друга Ріка" й "Тартак" також висловилися з приводу використання своїх пісень

Велике інтерв'ю Петра Порошенка в День Незалежності – відео

Святкова хода до Дня Незалежності в Запоріжжі

Автопробіг до Дня Незалежності стартував у Харкові

Український прапор та листи щастя запустили в небо над окупованим Донецьком

Ми змусимо владу без жодних викрутасів продовжити європейський шлях України – лідер "ЄС"