Поліграф, повії та турборежим: "зелена більшість" від бойового хрещення до гучних скандалів – сюжет Читайте по-русски

Верховна Рада 5 канал
Турборежим спрацював на кількість, але не на якість, констатують експерти

Турборежим. Нове слово в політичному житті, яке впровадив парламент останнього скликання. Якщо розгін попередньої Ради додав Зеленському рейтингів, то не виключно, що така сама доля може спіткати і цей парламент. Хоча поки малоймовірно.

Скандали, які вирують під куполом не так топлять довіру до президента, як обвалюють власні рейтинги. І це не дивно, бо "слуг народу", тих, що нині складають монобільшість, шукали поспіхом. Збирали весільних фотографів, спортсменів, людей зовсім далеких від політики. Бо – нові ж обличчя.

Як наслідок – будь-яке коливання і хитається уся "зелена більшість". Турборежим змінюється повільними і кволими голосуваннями. Банальне листування в телефоні розбалансовує усю фракцію і кидає тінь на кожного. 

У тонусі "слуг" також тримає й опозиція. Але в нинішньому складі важко зрозуміти, хто до кого в опозиції. Аж надто швидко у деяких любов до президента змінюється ненавистю. І в таких умовах депутати пишуть закони, голосують за важливі для країни документи. Або просто голосують, навіть не читаючи. Деталі у сюжеті журналіста "5 каналу" Ірини Сисак. 

Рада нова – Рада турборежимна. У стіни парламенту "слуги народу" прийшли "зелені" та неосвічені. За чотири місяці роботи трохи змужніли і сьогодні практично однофракційно заправляють політичними іграми у залі під куполом.

Тріумфальна перемога на виборах і 254 депутати забрала до парламенту партія "Слуга народу".

"Подивіться на нас на всіх. Таких як ми у всіх попередніх скликаннях не було", – заявив народний депутат "Слуги народу" Олексій Устенко. 

Молоді й амбітні, різні за посадами, за соціальним статусом. "Слуга народу" об'єднала маловідомих та добре знаних в Україні. Без старих облич, але майже без досвіду, навичок парламентаризму та управління "зе" солдати набиралися у Трускавці в імпровізованій школі депутата.

Одразу стало зрозуміло, що коаліції з іншими фракціями не буде. "Слузі народу" вона просто не потрібна. Уперше в історії України керівна сила формує однофракційну монобільшість і захоплює майже всі владні крісла. До роботи прийшли під осінь. Одразу взялися за обіцянки президента. Проголосували за все у турборежимі.

Верховна Рада
Верховна Рада5 канал

Колеги з решти фракцій не в захваті. Закони ж навіть не читають. Нинішньому парламенту – це не потрібно. Якщо партія сказала голосувати "за", сигнал "слугам" дає спікер спеціальною фразою "Прошу підтримати та проголосувати".

За перші чотири місяці Рада підтримала 94 законопроєкти, і ще майже три сотні постанов. Серед перших голоси зібрав суперечливий закон про імпічмент, потім скандальний та не популярний закон про ФОПи. Подбали нардепи і про парламентську дисципліну за прогули чи "кнопкодавство": вирішили карати. Перезавантажили ЦВК та ДБР. А в останній місяць роботи переголосували Виборчий кодекс та остаточно зняли з себе недоторканність.

На супер швидкості порахували бюджет. Десь відняли, кудись докинули. На все про все дві години. Без довгих обговорень і голосуємо: "за" 280 – рішення прийнято.

Турборежим спрацював на кількість, але не на якість. Перші збої у роботі "зеленого принтера" почалися одразу у вересні. Один із гучних провалів – законопроєкт про дозвіл на прослушку нардепів НАБУ та ДБР. Заобачливі депутати голосів не дали. 

До показової ідилії президентської фракції один за одним нахабно увірвалися скандали. Першою ластівкою став поліграф. Словом закинули, що за рішенням комітетів вони беруть хабарі, чи правда питали в детектора брехні. Розслідувати обіцяли і правоохоронці, але досі не взялися.

Верховна Рада
Верховна Рада5 канал

Також особисте життя хотів облаштувати "слуга" Богдан Яременко. Ідея виявилася не найкращою. Прямо в залі депутата заскочили на інтимному листуванні. Подробиці країна смакувала аж два тижні. Правда чи наклеп, але у кріслі голови комітету з міжнародних відносин Яременко не втримався – звільнили.

Тут ще й пранкер Джокер підкрався. Парламент лихоманило не на жарт. Досі невідомий пранкер зливав у мережу переписки з нардепами. Його жертвами стали Микола Тищенко, Михайло Радуцький, Володимир В'ятрович і вже згаданий Богдан Яременко. 

Атака не минула безслідно. Хвиля скандалів і всередині фракції трохи посипалося. Вигнали трьох за порушення внутрішніх правил. На двері вказали незручним Антону Полякову, Роману Іванісову та Анні Скороход. Остання слів недобирала. Відверто розповіла і про вказівки згори і про зарплати в конвертах.

Верховна Рада
Верховна Рада5 канал

Аби багато не говорили, "слугам" навіть етичний кодекс вигадали. Авторства фракційного бунтівники Олександра Дубінського. Документ на дві сторінки – довідник зразкового "слуги". Поки кодекс не запрацює, "слуги" користуються тезами темника для спілкування із журналістами.

Сміється зі "слуг", бо сам уже не з ними. Вигнанець і нині позафракційний Антон Поляков голосує, як хоче.

А от від того, як і що наголосували, "слуги народу" задоволені.

Верховна Рада
Верховна Рада5 канал

Як виявилося турборежим можна призупинити старим добрив методом – блокуванням трибуни. Відкриття ринку землі чи не єдине, що "слугам народу" не вдалося протягнути цьогоріч, хоча президент і обіцяв. Справжні баталії точилися і в залі, і під парламентом, і в аграрному комітеті. Опозиція у цьому питанні перемогла. Чи не вперше за нового скликання. Ринок землі відклали до 2020 року. Поки ж нардепи на канікулах, на паузі і турборежим, ненадовго.

Ірина Сисак, Юрій Осіков, Олексій Тищенко "Час. Підсумки року"

Попередній матеріал
Авіакатастрофа літака Boeing 737 в Ірані: імена загиблих українців та версії катастрофи – підсумковий сюжет
Наступний матеріал
Нова стара дипломатія: чим "прославилась" та який курс обрала Україна на міжнародній арені – сюжет
Loading...