uk.wikipedia.org

Поезія Олеся показує, як треба любити Україну – Порошенко

У своїх творах Олесь не раз доносив, що саме внутрішні чвари, невміння об'єднатися заради великої мети, "не раз приводили в історії України до трагічних наслідків"

Олександра Олесь, як ніхто інший, глибоко розкрив біль душі людини, яка втратила Батьківщину. Його поезія показує, як треба любити Україну. Про це після церемонії вшанування пам'яті поета написав Президент України Петро Порошенко на своїй сторінці у Facebook

"Олександр Олесь, можливо, як ніхто інший, глибоко розкрив біль душі людини, яка втратила Батьківщину та опинилася на еміграції. Його поезія показує, як треба любити Україну. Одночасно вона розкриває весь біль і трагедію бездержавної нації, народу, який втратив свою незалежність, не скористався шансом вийти на широку дорогу цивілізованого європейського життя, який ми мали сто років тому. Вічна пам'ять!", – написав Порошенко.

Facebook / Петро Порошенко

Він наголосив, що у своїх творах Олесь не раз доносив, що саме внутрішні чвари, невміння об'єднатися заради великої мети, "не раз приводили в історії України до трагічних наслідків".

Перепоховання Олександра Олеся5.ua

Нагадаємо, український письменник, поет, драматург Олександр Олесь довгий час жив і працював за кордоном. Він помер в Празі в 1944 році, де і був похований. 

Як повідомляв 5.ua, сьогодні раніше, 29 січня 2017 року, в Києві на Лук'янівському цвинтарі перепоховали поета Олександра Олеся та його дружину. Додамо, вранці 3 січня на Ольшанському кладовищі останки Олеся та його дружини було примусово ексгумовано, а на їхній могилі поховано Михайлишина. МЗС України повідомило, що останки Олеся і його дружини переміщені в депозитарій кладовища до рішення родичів щодо місця остаточного захоронення. Президент України доручив МЗС терміново втрутитися в ситуацію з примусовою ексгумацією останків Олеся в Чехії.

Попередній матеріал
"Нестандартний формат": У Нідерландах слідчі у справі MH17 не можуть розшифрувати передані Росією знімки з радарів
Наступний матеріал
У Києві відбудеться реконструкція бою за завод "Арсенал"
Loading...
Сьогодні у Володимирському соборі відбудеться панахида за Олександром Олесем та його дружиною Вірою

Сьогодні у Володимирському соборі відбудеться панахида за Олександром Олесем та його дружиною Вірою

До України прибув прах українського письменника Олександра Олеся та його дружини – Нищук

До України прибув прах українського письменника Олександра Олеся та його дружини – Нищук

Чехія дала згоду Україні забрати останки поета Олеся – Порошенко

Чехія дала згоду Україні забрати останки поета Олеся – Порошенко