5 канал

До України прибув прах українського письменника Олександра Олеся та його дружини – Нищук

Останки Олеся та його дружини перепоховають на Лук'янівському клажовищі в Києві

Літак із прахом українського письменника Олександра Олеся та його дружини прибув до міжнародного аеропорту "Бориспіль". Про це сьогодні, 27 січня 2017 року на брифінгу в Києві повідомив міністр культури Євген Нищук. 

Останки О.Олеся та його дружини перепоховають на території Державного історико-меморіального Лук'янівського заповідника в Києві. Кабмін схвалив відповідне розпорядження.

Як сказав сьогодні Нищук, церемонія перепоховання відбудеться вже цієї неділі, 29 січня 2017 року, на День пам'яті бою під Крутами. "Перепоховання відбуватиметься у вільному доступі. О 12-й годині буде панахида у Володимирському соборі під проводом Філарета. І приблизно в 13:30 на Лук'янівському цвинтарі громадське прощання", – наголосив міністр культури.

Очікується, що представники родини Олександра Олеся, які нині мешкають в Канаді, теж будуть присутні на перепохованні в Києві. 

Як повідомлялося, 3 січня 2017 року Президент України Петро Порошенко доручив МЗС забезпечити перевезення останків українського поета та письменника Олександра Олеся, а Міністерству культури – організувати церемонію перепоховання в Україні.

Нагадаємо, видатний український поет Олександр Олесь помер у 1944 році. За чеськими законами, після поховання родичі або друзі померлих мають сплачувати ренту за місце на кладовищі, розміром у 20 тис. чеських крон на 10 років (приблизно 20 тис. грн). За даними представників української громади в Чехії, донедавна ренту за могилу Олеся сплачував, з власної ініціативи, громадянин Чехії, виходець з України Володимир Михайлишин. Нещодавно він помер, і його син Роман висловив намір поховати батька в могилі Олеся.

Як повідомляв 5.ua, вранці 3 січня на Ольшанському кладовищі останки Олеся та його дружини було примусово ексгумовано, а на їхній могилі поховано Михайлишина. МЗС України повідомило, що останки Олеся і його дружини переміщені в депозитарій кладовища до рішення родичів щодо місця остаточного захоронення. Президент України доручив МЗС терміново втрутитися в ситуацію з примусовою ексгумацією останків Олеся в Чехії.

Попередній матеріал
Експерт назвав причини підвищення тарифів на водопостачання
Наступний матеріал
Брифінг речника Міноборони з питань АТО Олександра Мотузяника – відео
Loading...
Поета Олександра Олеся перепоховають у Києві вже наступного тижня

Поета Олександра Олеся перепоховають у Києві вже наступного тижня

У США студенти створили акваріум на колесах, яким керує рибка – відео

У США студенти створили акваріум на колесах, яким керує рибка – відео

Експерт: Після ексгумації тіла письменника Олеся під загрозою – могила лідера ОУН

Експерт: Після ексгумації тіла письменника Олеся під загрозою – могила лідера ОУН