Примусова ексгумація останків українського письменника Олександра Олеся на Ольшанському кладовищі у Празі нагадує про те, що могили інших видатних українців за кордоном під загрозою. Про це заявив голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович, повідомляє прес-служба УІНП.
"Олександр Олесь має бути перепохований в Україні. Найкраще місце для цього – алея почесних поховань на Лук'янівському кладовищі. Але вирішення цієї конкретної проблеми не вирішує проблему в цілому", – підкреслив В'ятрович.
За його словами, могили видатних українців розкидані по цілому світу. Чимало з них перебувають під загрозою.
"Частина, вочевидь, залишиться на місці й потребуватиме спільної опіки місцевих українських громад й української держави. Частину слід перепоховати в Україні через відсутність такої можливості", – наголосив голова УІНП.
Крім того, В'ятрович заявив, що стосовно найвизначніших українців наша держава сама має ініціювати їх повернення на рідну землю для поховання у Національному пантеоні.
Наразі, за даними УІНП, за межами України розташовані понад 250 тисяч поховань представників української військово-політичної еміграції, діячів науки та культури. Багато з них можуть бути ліквідовані найближчим часом.
Нагадаємо, сьогодні прем'єр Володимир Гройсман заявив, що уряд виділить гроші на перевезення рештків українського письменника з Чехії. Він також висловив ідею про необхідність створення українського пантеону в Києві.
Як повідомляв 5.ua, 3 грудня в Чехії примусово ексгумували рештки відомого українського письменника Олександра Олеся. Причиною цього є те, що за місце на кладовищі припинили сплачувати обов'язковий внесок.