zn.ua

В'ятрович гостро відреагував на ексгумацію рештків письменника Олеся в Чехії

  Вирішення цієї конкретної проблеми не вирішує проблему в цілому щодо опіки над похованнями українських митців

  Примусова ексгумація останків українського письменника Олександра Олеся на Ольшанському кладовищі у Празі нагадує про те, що могили інших видатних українців за кордоном під загрозою. Про це заявив голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович, повідомляє прес-служба УІНП.

  "Олександр Олесь має бути перепохований в Україні. Найкраще місце для цього – алея почесних поховань на Лук'янівському кладовищі. Але вирішення цієї конкретної проблеми не вирішує проблему в цілому", – підкреслив В'ятрович.

  За його словами, могили видатних українців розкидані по цілому світу. Чимало з них перебувають під загрозою.

  "Частина, вочевидь, залишиться на місці й потребуватиме спільної опіки місцевих українських громад й української держави. Частину слід перепоховати в Україні через відсутність такої можливості", – наголосив голова УІНП.

  Крім того, В'ятрович заявив, що стосовно найвизначніших українців наша держава сама має ініціювати їх повернення на рідну землю для поховання у Національному пантеоні.

  Наразі, за даними УІНП, за межами України розташовані понад 250 тисяч поховань представників української військово-політичної еміграції, діячів науки та культури. Багато з них можуть бути ліквідовані найближчим часом.

  Нагадаємо, сьогодні прем'єр Володимир Гройсман заявив, що уряд виділить гроші на перевезення рештків українського письменника з Чехії. Він також висловив ідею про необхідність створення українського пантеону в Києві.

  Як повідомляв 5.ua, 3 грудня в Чехії примусово ексгумували рештки відомого українського письменника Олександра Олеся. Причиною цього є те, що за місце на кладовищі припинили сплачувати обов'язковий внесок.

  Попередній матеріал
  Лазня, злагодження та привіти з фронту: чим живуть захисники Станиці Луганської
  Наступний матеріал
  Міністр оборони підбив підсумки АТО 2016 – відео
  Loading...

  Гройсман: Уряд виділить гроші на перевезення рештків українського письменника з Чехії

  У МЗС та АП прокоментували ексгумацію тіла відомого українського письменника в Чехії

  У Чехії примусово ексгумували рештки відомого українського письменника – ЗМІ