У Чехії примусово ексгумували рештки відомого українського письменника – ЗМІ

Причиною цього є те, що за місце на кладовищі припинили сплачувати обов'язковий внесок

Рештки відомого українського письменника Олександра Олеся, який похований у Чехії, примусово ексгумовані. Про це інформує видання DT.UA.

Як повідомляється, в могилі Олеся на Ольшанському кладовищі у Празі збираються поховати іншу людину. Причиною цього є те, що за місце на кладовищі припинили сплачувати.

За чеськими законами, після поховання родичі або друзі померлих мають сплачувати ренту за місце на кладовищі, розміром у 20 тисяч чеських крон на 10 років (приблизно 20 тисяч гривень). "За словами представників місцевої української громади, донедавна ренту за могилу Олеся сплачував, за власною ініціативою, громадянин Чехії та виходець з України Володимир Михайлишин. Однак нещодавно Михайлишин помер, і тепер його син хоче поховати батька на могилі Олеся", – інформує видання.

Діаспора зазначає, що перепоховання заплановано на 12:00 вівторка, 3 січня. Натомість, плани щодо подальшого поховання рештків Олеся та його дружини невідомі.

Станом на 10:00 сьогодні могилу письменника вже розкопали. Наразі на Ольшанському кладовищі знаходяться представники української діаспори, які чекають на консула. 

За словами міністра інформполітики Юрія Стеця, відповідні державні установи вже поінформовані про проблему і намагаються її вирішити.

Попередній матеріал
Геращенко розповіла, хто вирішує питання щодо звільнення українських заручників
Наступний матеріал
Новорічний теракт у Стамбулі: встановлено особу терориста, жертвами якого стали 39 людей

У Польщі почнуть ексгумацію тіл жертв Смоленської авіакатастрофи

Чорновіл призупиняє дозвіл на ексгумацію тіла батька

"ЗА ЧАЙ.COM": Всесвітньо відома письменниця Оксана Забужко в ефірі "5 каналу"

Письменник Роман Телех: Світ без України не має права на існування