5 канал

Геращенко розповіла, хто вирішує питання щодо звільнення українських заручників

Питання звільнення заручників залишається ключовим у гуманітарній підгрупі в Мінську

Москва прагне дискредитувати не тільки гуманітарну підгрупу, а й весь Мінський процес. Про це заявила представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи в Мінську Ірина Геращенко в ексклюзивному інтерв'ю "5 каналу".

"Питання звільнення заручників залишається ключовим у гуманітарній підгрупі в Мінську. І очевидно, що Москва прагне дискредитувати не тільки гуманітарну підгрупу, а й весь Мінський процес. Тож санкції проти РФ, які пролонговано ще на пів 2017 року, відбиваються на економіці Росії, вони зупиняють продовження наступу, адже у РФ економічно зв'язані руки", – сказала Геращенко.

"Очевидно, що сьогодні рішення про те, кого звільнити, коли звільнити, як звільнити, приймає не Ігорьок і Саша, а це приймає Москва. Тут важливо говорити саме з Москвою, шукати шлях, як вимагати від них звільнити наших бранців. На сьогодні важливо посилювати тиск усього світу на Москву, в тому числі, і в питанні звільнення заручників", – зауважила політик.

Крім того, Геращенко наголосила, що українська сторона готова до компромісів заради досягнення домовленостей щодо звільнення заручників.

"Хочу нагадати, що українська влада пішла на безпрецедентний крок для звільнення заручників. І цей крок отримав дуже високу оцінку серед наших європейських партнерів ", – додала вона.

Дивіться повне інтерв'ю: Геращенко: Москва тримає в своєму рукаві козир, яким намагається шантажувати Україну

Попередній матеріал
Речник Міноборони назвав найгарячішу ділянку в зоні АТО, на яку припало 2/3 обстрілів за добу
Наступний матеріал
У Чехії примусово ексгумували рештки відомого українського письменника – ЗМІ

Геращенко не виключає приєднання у 2017 році ще однієї сторони до перемов у "Нормандському форматі"

Геращенко: Росія шантажує Україну бранцями, яких не відпускає попри домовленості

Геращенко пояснила, чому Києву не можна відмовлятися від Мінських угод

На свята посилять роботу всіх пунктів пропуску на Донбасі – Геращенко