Facebook / За Чай.com

"ЗА ЧАЙ.COM": Всесвітньо відома письменниця Оксана Забужко в ефірі "5 каналу"

Бесіду з поетесою дивіться сьогодні о 23:10 на "5 каналі"

Письменниця, поетеса, публіцист і публічний інтелектуал. Це наш гість – Оксана Забужко. З її ім'ям пов'язаний вихід сучасної української літератури на міжнародну арену. Твори письменниці перекладені понад 20 мовами.

"Про безкомпромісний діалог з "совком" та силами реваншу чи пошук національного компромісу. Про зовнішню та внутрішню агресію. Про еліту, плебс та ходіння по українському колу приреченості", – анонсує гостя автор і ведучий програми "За Чай.com" Роман Чайка.

Сьогодні, 21 грудня 2016 року, до програми "ЗА ЧАЙ.COM" завітає провідна українська письменниця Оксана Забужко. Повну версію програми дивіться о 23:10 на "5 каналі" або наживо на нашому сайті.

Дивіться також: Пекар: Битви виграють великі бригади – і тепер надійшов їх час

Довідка. Оксана Стефанівна Забужко народилася в місті Луцьку, у шістдесятницькій родині з давніми історичними традиціями. За словами письменниці, свою філологічну освіту вона отримала вдома. Розпочаті у вересні 1965 р. репресії проти української інтелігенції змусили родину покинути Луцьк, і з 1968 р. Забужко мешкає в Києві.

Закінчила філософський факультет (1977-1982) та аспірантуру з естетики (1985) Київського університету ім. Т. Г. Шевченка. Захистила кандидатську дисертацію на тему "Естетична природа лірики як роду мистецтва" (1987). З 1989 р. – старший науковий співробітник Інституту філософії НАН України.

1992 року викладала українську культуру в Університеті штату Пенсильванія як запрошений письменник. У 1994-му отримала стипендію Фонду Фулбрайта і викладала українську літературу й культуру в Гарвардському та Піттсбурзькому університетах.

Ключовими у творчості Оксани Забужко є теми національної ідентичності і гендеру. Перший роман Забужко, "Польові дослідження з українського сексу", один із "засадничих текстів української літератури пострадянського періоду", вийшов у 1996 році і викликав бурхливі та суперечливі реакції критиків і читачів.

Твори письменниці перекладені понад 20 мовами. Вистави за творами письменниці йдуть на багатьох театральних сценах України, Європи і Північної Америки. Є лауреатом багатьох українських та міжнародних нагород: літературна премія Global Commitment Foundation, премія з літератури Союзу Українок Америки, орден Княгині Ольги III ступеня, відзнака "Золотий письменник України", лауреат Всеукраїнської премії "Жінка ІІІ тисячоліття" в номінації "Рейтинг" тощо.

Дивіться також: Ірванець: Росте нове, модерне покоління українців, але їх ще замало для цілої країни і вони поки розчиняються – як вода в пісок

Попередній матеріал
Речник Міноборони: На Світлодарській дузі українські армійці відбили штурм бойовиків
Наступний матеріал
"Чекаємо на повернення героїв": Львів об'єднав родичів полонених українських бійців
Теги:
Loading...

Оксана Забужко отримала престижну літературну премію

Забужко не знала про позов Медведчука до неї щодо відшкодування моральної шкоди

Капранов: Українці легко піддаються на "хохлосрач", але не провокуються на "Шатун" - відео

"В атаку вперед": Андрухович розповів про хорватський сценарій звільнення Донбасу