Facebook / За Чай.com

"ЗА ЧАЙ.COM": Всесвітньо відома письменниця Оксана Забужко в ефірі "5 каналу"

Бесіду з поетесою дивіться сьогодні о 23:10 на "5 каналі"

Письменниця, поетеса, публіцист і публічний інтелектуал. Це наш гість – Оксана Забужко. З її ім'ям пов'язаний вихід сучасної української літератури на міжнародну арену. Твори письменниці перекладені понад 20 мовами.

"Про безкомпромісний діалог з "совком" та силами реваншу чи пошук національного компромісу. Про зовнішню та внутрішню агресію. Про еліту, плебс та ходіння по українському колу приреченості", – анонсує гостя автор і ведучий програми "За Чай.com" Роман Чайка.

Сьогодні, 21 грудня 2016 року, до програми "ЗА ЧАЙ.COM" завітає провідна українська письменниця Оксана Забужко. Повну версію програми дивіться о 23:10 на "5 каналі" або наживо на нашому сайті.

Дивіться також: Пекар: Битви виграють великі бригади – і тепер надійшов їх час

Довідка. Оксана Стефанівна Забужко народилася в місті Луцьку, у шістдесятницькій родині з давніми історичними традиціями. За словами письменниці, свою філологічну освіту вона отримала вдома. Розпочаті у вересні 1965 р. репресії проти української інтелігенції змусили родину покинути Луцьк, і з 1968 р. Забужко мешкає в Києві.

Закінчила філософський факультет (1977-1982) та аспірантуру з естетики (1985) Київського університету ім. Т. Г. Шевченка. Захистила кандидатську дисертацію на тему "Естетична природа лірики як роду мистецтва" (1987). З 1989 р. – старший науковий співробітник Інституту філософії НАН України.

1992 року викладала українську культуру в Університеті штату Пенсильванія як запрошений письменник. У 1994-му отримала стипендію Фонду Фулбрайта і викладала українську літературу й культуру в Гарвардському та Піттсбурзькому університетах.

Ключовими у творчості Оксани Забужко є теми національної ідентичності і гендеру. Перший роман Забужко, "Польові дослідження з українського сексу", один із "засадничих текстів української літератури пострадянського періоду", вийшов у 1996 році і викликав бурхливі та суперечливі реакції критиків і читачів.

Твори письменниці перекладені понад 20 мовами. Вистави за творами письменниці йдуть на багатьох театральних сценах України, Європи і Північної Америки. Є лауреатом багатьох українських та міжнародних нагород: літературна премія Global Commitment Foundation, премія з літератури Союзу Українок Америки, орден Княгині Ольги III ступеня, відзнака "Золотий письменник України", лауреат Всеукраїнської премії "Жінка ІІІ тисячоліття" в номінації "Рейтинг" тощо.

Дивіться також: Ірванець: Росте нове, модерне покоління українців, але їх ще замало для цілої країни і вони поки розчиняються – як вода в пісок

Попередній матеріал
Речник Міноборони: На Світлодарській дузі українські армійці відбили штурм бойовиків
Наступний матеріал
"Чекаємо на повернення героїв": Львів об'єднав родичів полонених українських бійців
Теги:
Loading...
Оксана Забужко отримала престижну літературну премію

Оксана Забужко отримала престижну літературну премію

Забужко не знала про позов Медведчука до неї  щодо відшкодування моральної шкоди

Забужко не знала про позов Медведчука до неї щодо відшкодування моральної шкоди

Капранов: Українці легко піддаються на "хохлосрач", але не провокуються на "Шатун" - відео

Капранов: Українці легко піддаються на "хохлосрач", але не провокуються на "Шатун" - відео

"В атаку вперед": Андрухович розповів про хорватський сценарій звільнення Донбасу

"В атаку вперед": Андрухович розповів про хорватський сценарій звільнення Донбасу