Перепоховання Олександра Олеся 5.ua

У Києві на Лук'янівському цвинтарі перепоховали поета Олександра Олеся та його дружину

У могилу поклали капсулу із землею з рідного міста поета, Білопілля, що на Сумщині

На церемонію прощання з видатним українцем зійшлися сотні небайдужих, зокрема і перші особи держави. Президент України Петро Порошенко разом з дружиною Мариною взяли участь в панахиді-прощанні з українським письменником і поетом Олександром Олесем, останки якого були перевезені до Києва з Чехії, де раніше були примусово ексгумовані. Про таке повідомляє прес-служба Президента

На початку молебню у Володимирському соборі в Києві святійший патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет зазначив, що хоча Олесь жив і помер за межами України, він любив Батьківщину і свою любов втілював в поезії. Присутні помолилися за упокій душі українського поета і його дружини Віри. Українського поета перепоховали на Лук'янівському кладовищі.

За словами Порошенка, перепоховання в Україні Олеся стало дуже символічним, адже поет за життя мріяв про повернення на Батьківщину. "У своїх творах великий поет не раз різними художніми засобами доносив, що саме внутрішні чвари і розбрат, невміння об'єднатися заради великої мети, не раз приводили в історії України до трагічних наслідків... Олександр Олесь, можливо, як ніхто інший, глибоко розкрив біль душі людини, який втратив Батьківщину і опинився в еміграції. Його поезія показує, як треба любити Україну", – сказав Президент.

На думку Глави держави, не тільки перепоховання в Україні, але, в першу чергу, вивчення і популяризація творів Олеся стане даниною пам'яті поета.

На перепоховання приїхала також дружина онука Олександра Олеся, Ольга Кандиба. "Я не знаю, чи це дар, чи це мало статися в цей час, але я думаю, що це добре. Попри жаль, наш родинний жаль, наш шок, християнський, родинний і моральний..." – сказала жінка. У могилу поклали капсулу із землею з рідного міста поета, Білопілля, що на Сумщині. 

Присутній на церемонії видавець Іван Малкович сказав: "Це добре саме для української літератури і для памяті і творчості Олеся. Яка я думаю… Оце перепоховання дасть новий сплеск зацікавленості до його творчості".

Міністр культури України Євген Нищук наголосив: "Якщо втрачається контроль родичів, які дбають про могили. Якщо їх уже там, в силу часу, не стає, то або держава там активно долучаєтся, або ми домовляємося з тими країнами, з громадами, щоб ті особи були перепоховані уже в Україні. По Коновальцю, є по Городецькому".

Нагадаємо, український письменник, поет, драматург Олександр Олесь довгий час жив і працював за кордоном. Він помер в Празі в 1944 році, де і був похований. 

Як повідомляв 5.ua, вранці 3 січня на Ольшанському кладовищі останки Олеся та його дружини було примусово ексгумовано, а на їхній могилі поховано Михайлишина. МЗС України повідомило, що останки Олеся і його дружини переміщені в депозитарій кладовища до рішення родичів щодо місця остаточного захоронення. Президент України доручив МЗС терміново втрутитися в ситуацію з примусовою ексгумацією останків Олеся в Чехії.

Попередній матеріал
ДПСУ: Провідниця поїзда "Москва-Одеса" везла деталі для приладу нічного бачення – відео
Наступний матеріал
Бойовики обстріляли житловий сектор Авдіївки – поранено двох цивільних
Loading...
До України прибув прах українського письменника Олександра Олеся та його дружини – Нищук

До України прибув прах українського письменника Олександра Олеся та його дружини – Нищук

У США студенти створили акваріум на колесах, яким керує рибка – відео

У США студенти створили акваріум на колесах, яким керує рибка – відео

Поета Олександра Олеся перепоховають у Києві вже наступного тижня

Поета Олександра Олеся перепоховають у Києві вже наступного тижня