Віктор Артихович
Віктор Артихович 5 канал

Перший оборонний хакатон в Україні: в ЗСУ розповіли про особливості та досвід НАТО

Торік Україна вперше взяла участь в оборонному хакатоні, що проходив у Лондоні. У підсумку – два "золота" й одне "срібло"

Протягом 23-27 липня 2018 року в Україні відбудеться перший оборонний хакатон. В ефірі "Інформаційного дня" на "5 каналі" начальник управління розвитку автоматизації ЗСУ Віктор Артихович розповів про особливості цього заходу, його мету та організацію.

"Це змагання в галузі ІТ-технологій та програмування, яке ми підтримуємо завдяки взаємодії з експертами НАТО. Це змагання програмістів, яке присвячено тому, щоб знайти шляхи кращого розуміння між силовими відомствами для спільного вирішення завдань, які стоять перед нашим сектором безпеки та оборони", - зазначив експерт.

Він повідомив: нині на змаганнях зареєструвалися 15 команд від усіх силових відомств. Головна мета проведення хакатону – досягнення взаєморозуміння між відомствами мовою програмування.

На запитання, як це відбувається в країнах Альянсу, Віктор Артихович відповідає наступне: "Хакатон – це не рідкісне явище, тут дуже широка практика. Але в НАТО його проводять лише третій рік поспіль. У НАТО на сьогодні 29 країн. І це питання взаємодії країн, які розмовляють різними мовами, мають власні стратегії і політику безпеки, які спільно мають вирішувати безпекові завдання, дуже важливі".

Україна торік вперше взяла участь в оборонному хакатоні, що проходив у Лондоні, розповідає начальник управління розвитку автоматизації ЗСУ.

"Наші молоді фахівці зайняли перші місця у двох номінаціях з трьох. Тобто, ще одне – це друге місце. Тому розглядалося питання про те, щоб наступний НАТОвський хакатон відбувався в Україні", - уточнив співрозмовник.

Чи проведуть його в Україні та які були застереження – дізнайтеся у відео:

Дивіться також фотогалерею: 

Сильніші разом: як українські та американські військові долають водяну перешкоду – ФОТО

зсу, військові, бтр
/
зсу, військові, бтр
зсу, військові, бтр
/
зсу, військові, бтр
зсу, військові, бтр
/
зсу, військові, бтр
зсу, військові, бтр
/
зсу, військові, бтр
зсу, військові, бтр
/
зсу, військові, бтр
зсу, військові, бтр
/
зсу, військові, бтр

Попередній матеріал
Остання сесія Київради перед канікулами: що встигають розглянути депутати
Наступний матеріал
"Інформаційний вечір" на "5 каналі" – завершено
Loading...