Вакцина "Астразенека"
Вакцина "Астразенека" 5 канал

Перші ін'єкції для українців 65+: які настрої у вакцинованих та чи не бояться щеплень у Києві і регіонах

Читайте по-русски
Медики нагадують: південнокорейська вакцина AstraZeneca-SkBio та індійська "Ковішилд" – ідентичні

Під цією амбулаторією в Києві – черга до кабінету щеплення. Людмилі та Борису по 82. Їм щойно вкололи першу дозу вакцини.

"Я записалася за тиждень. Нам запропонували китайську, ми відмовились і приїхали вакцинуватися Pfizer. – Зараз яку вам колють? – AstraZeneca чи як", – розповіла вакцинована Людмила Полупан.

Київ отримав понад 35 тисяч доз південнокорейської AstraZeneca. Їх розподілили по амбулаторіях. Потім сімейні лікарі подзвонили літнім людям. Дехто сам звернувся до call-центру. Молодші – чекають на залишки.

"Десь три тижні тому ми записали маму, якій 80, і запитали, чи можна буде привитись залишковими дозами. Нас внесли у список і за три тижні передзвонили", – каже киянка Ольга.

"Вхід на вакцинацію в нас окремий. Є кімната очікування, де після вакцинації пацієнти проводять ще деякий час. Будь-який препарат має побічні дії, але в нас поки що не було зафіксовано", – повідомила заступниця директора амбулаторії сімейної медицини Тетяна Чехановська.

Зустрічаємо і антивакцинаторів.

"Не буду вакцинуватися! Може, тільки, коли вже закінчиться коронавірус", – каже пані Тетяна.

Але антивакцинальних настроїв поменшало, констатують у пунктах щеплення. Здебільшого працює "родинне радіо". Стареньким вколотися радять діти чи внуки. Або впливає власний досвід.

"Я вже перехворів. У грудні хворів. Дружина – колишній медик. Ми якраз у вересні проти грипу робили щеплення і, мабуть, це допомогло нам легко перенести", – вважає вакцинований Калістрат Данилюк.

"Люди хочуть вакцинуватися. Люди не бояться, приходять і це чудово", – переконує Тетяна Косенко, лікарка-терапевт.

У Львові за понад вісім тижнів імунізації першу дозу вакцин AstraZeneca, CoronaVac та Pfizer отримали понад 23 тисячі містян. Охочих щепитися від COVID-19 – побільшало. У цьому львівському пункті такий укол щодня роблять пів сотні львів'ян. Це люди поважного віку та працівники підприємств, що забезпечують життєдіяльність міста.

"Довго не наважувалась. Запропонували, спиталися, чи хочете вакцинуватися. Ну, а як же, для своєї безпеки, для дітей, для внуків, оточення", – каже вакцинована Наталя Бочарська.

"Після того, як перехворів, відчував, як воно буває. Відчув, що краще не повторювати", – наголошує Юрій Постранський.

До тих, хто не може прийти до амбулаторії, приїздять мобільні групи.

"Зараз, дивлячись один на одного, бачачи, як добре переноситься вакцина, виявляють більше бажання вакцинуватися і таким чином зберегти собі життя", – зауважує Наталя Мельничук, медична директорка з лікувальної роботи Львівської міської лікарні.

А це Запоріжжя. В області від середи запрацювала сотня стаціонарних пунктів щеплення. В амбулаторіях очікують – щодня колотимуть до 90 охочих. Щеплюватимуть передовсім літніх людей – 65+. Нині з вакциною в області лише 2% людей похилого віку. В області першу дозу вкололи 22 тисячам.

"Відповідно до дорожньої карти ми будемо продовжувати 65+, потім 60+. Будуть відповідно ухвалені рішення, коли ми будемо щеплювати взагалі всіх, хто бажає, все буде залежати лише від вакцини, щоб була в достатньому обсязі", – зазначила завідувачка Запорізького обласного лабораторного центру Марина Колерова.

Медики нагадують: південнокорейська вакцина AstraZeneca-SkBio та індійська "Ковішилд" – ідентичні. Це та ж сама AstraZeneca. Тож якщо ви спершу щепилися індійським препаратом, другу дозу зможете вколоти південнокорейську.

Ганна Рибалка, Марта Шикула, Денис Розенков, "5 канал"

Як у столиці робили щеплення вакциною Pfizer – фотогалерея

вакцинація
/
вакцинація
Вакцинація
/
Вакцинація
вакцинація
/
вакцинація
Вакцинація
/
Вакцинація
вакцинація
/
вакцинація
вакцинація
/
вакцинація
вакцинація
/
вакцинація
вакцинація
/
вакцинація

Попередній матеріал
Коболєв може судитися із "Нафтогазом" за відновлення на посаді, тому що була порушена процедура звільнення – нардеп
Наступний матеріал
Пленарне засідання Верховної Ради – відео
Loading...

Степанов заявив, що в травні Україна отримає мільйон доз вакцини Pfizer

Україна опинилася на 81-му місці у світі за рівнем вакцинації від коронавірусу

Позачергові засідання ВР: провалена вакцинація та ще 13 питань

В Україні може статися новий спалах кору через низький рівень вакцинації – МОЗ

У ВР розглянуть постанову опозиції про провал боротьби з коронавірусом, попри те, що профільний комітет проти

В Україні дві дози вакцини від COVID-19 отримали вже 9 осіб, загалом зробили понад 500 тисяч щеплень