пенсія
пенсія uzhgorod.net.ua

Пенсійна реформа: Експерт розповіла про відрахувування коштів на майбутню пенсію

Вефірі "5 каналу" у програмі "Інформаційний день" генеральний директор Української федерації убезпечення Галина Третьякова розповіла про те, чому більшість не бажає добровільно відраховувати кошти на майбутню пенсію

"Я думаю що тут дві причини: перша – стосується того, що людям чесно не кажуть про те, що зобов'язання держави в солідарному рівні будуть зменшуватися у відсотках до середньої заробітної плати. Мова йде про те, що зараз формула діюча розрахунку пенсії така, якщо ти відпрацював, 30-35 років в тебе є страхового стажу, то пенсія буде складати десь 60% від розміру тієї заробітної плати, якою ти сплачував єдиний соціальний внесок. Після реформування, після тієї системи, яку запропонував уряд, сума пенсії буде зменшуватися з 0,6 до 0,35 %. Людина має розуміти, якщо сьогодні вона, виходячи на пенсію, буде отримувати 2/3 від своєї заробітної плати чи трішечки менше, то завтра це буде тільки 1/3. Коли людина усвідомлює, що солідарний рівень і заміщення пенсією заробітної плати буде падати, тоді людина ж починає шукати де їй додатково заробити, ну тут тільки накопичення працює", – зазначила Третьякова.

На запитання, чи є чіткий план реалізації другого рівня і чи є розуміння в Кабміні, вона відповіла: "Ні, розуміння в уряді на сьогодні немаэ, хоча прем'єр останній місяць каже, що він не проти накопичення, але плану впровадження накопичувального страхування уряд не має на сьогодні, тим більше він його не затверджував".

Повну версію розмови дивіться у відео:

Попередній матеріал
"Лікарі б'ють на сполох": В Україні спалах кору, інфекція торкнулася 15 областей
Наступний матеріал
Грицак: Потрібно ввести кримінальну відповідальність за ворожу пропаганду у ЗМІ
Loading...

Гройсман уточнив, чи зможуть жителі Криму отримувати українську пенсію

У Мінсоцполітики пояснили, як час виходу на пенсію залежатиме від стажу

Гройсман: реформа розширить список професій із достроковою пенсією

Пенсії зростатимуть постійно і не менше, ніж на суму 50% середньої зарплати – Мінсоцполітики

"Підробіток" без податку та збільшення стажу роботи: основні принципи пенсійної реформи

Зустріч Гройсмана з представниками регіональних ЗМІ - завершено