Пенсійне посвідчення
Пенсійне посвідчення zn.ua

У Мінсоцполітики пояснили, як час виходу на пенсію залежатиме від стажу

  Рева наголосив, що це несправедливо, коли різні людини платять внески до Пенсійного фонду 15 років та 35 років – і знаходяться в однакових умовах

  Залежність часу виходу на пенсію від розміру страхового стажу є одним із ключових  положень  проекту нової пенсійної реформи. Про це йдеться в повідомленні прес-служби уряду.

  Сьогодні пенсія у 60 років призначається за наявності страхового стажу 15 років. Відповідно до умов пенсійної реформи, за наявності 25 років страхового стажу пенсія призначатиметься з 60 років. Ця норма має запрацювати з 1 січня 2018 року. Далі, протягом 10 років, щорічно додаватиметься по одному року – максимальний страховий стаж стане 35 років.

  Подробиці запланованих змін пояснив міністр соціальної політики Андрій Рева: "Для того, щоб людина могла брати участь у системі пенсійного страхування, достатньо мінімального стажу – 15 років. Сьогодні ж повний стаж складає для жінок – 30 років, для чоловіків – 35. Але той, хто платить внески до Пенсійного фонду 15 років, і той, хто платить протягом 35 років не можуть бути в однакових умовах. Це несправедливо".

  Він додав: "Тому той, хто матиме повний страховий стаж, виходитиме на пенсію в 60 років; не повний (від 15 до 25) – отримуватиме пенсію з 63 років і мінімальний – матиме право на пенсію у 65 років".

  Крім того, у відомстві підкреслили, що для громадян, які офіційно не матимуть мінімального стажу, за реформою передбачено соціальну допомогу від держави у віці 65 років.

  Нагадаємо, раніше у відомстві розповіли, як будуть впроваджувати трирівневу модель пенсійної системи.

  Попередній матеріал
  Теракт у Манчестері: у Лівії затримані родичі терориста-смертника
  Наступний матеріал
  Акторка серіалу "Каменська" пояснила, чому їхала в Україну
  Loading...

  Гройсман: реформа розширить список професій із достроковою пенсією

  "Підробіток" без податку та збільшення стажу роботи: основні принципи пенсійної реформи

  Година запитань до уряду: Гройсман представив пенсійну реформу – нардепи не в захваті

  Гройсман: Військові до кінця року отримають підвищену пенсію

  Кабмін схвалив законопроект про пенсійну реформу

  Парламент не бачив урядового варіанту пенсійної реформи – нардеп