пенсія
пенсія uzhgorod.net.ua

У Мінсоцполітики розповіли, як будуть впроваджувати трирівневу модель пенсійної системи

  Спершу Україні треба усунути дефіцит Пенсійного фонду та відійти від "популістичної зрівнялівки"

  Кабінет міністрів України запланував поетапне запровадження трирівневої моделі пенсійного забезпечення: солідарного, обов’язкового накопичувального та добровільного накопичувального. Про це повідомив міністр соціальної політики Андрій Рева, передає прес-служба уряду.

  "Ми передбачаємо поетапне запровадження класичної моделі пенсійної системи, яка складається з трьох рівнів: солідарного, обов’язкового накопичувального та добровільного накопичувального. Але, за будь-яких обставин, принаймні 75% пенсії мають складати надходження від солідарного рівня пенсійного забезпечення", – повідомив Рева.

  За його словами, на сьогодні актуальним етапом пенсійної реформи є саме стабілізація солідарної системи, тобто усунення дефіциту Пенсійного фонду, що є головною передумовою для впровадження наступних етапів реформи пенсійного забезпечення. Зокрема, йдеться про накопичувальні рівні пенсійної системи.

  Як підкреслив міністр соцполітики, в Україні є для цього відповідні ресурси, а також розроблена відповідна концепція, що передбачає перехід від "популістичної зрівнялівки" до справедливої мотивації українців чесною працею заробляти гідні пенсії.

  "Популістичний підхід деяких попередніх керівників призвів до тої ситуації, в якій держава опинилася сьогодні, – зрівнялівка у розмірах пенсійного забезпечення тих, хто чесно працював все життя, та тих, хто не пропрацював жодного дня, призвела до демотивації людей сплачувати внески у Пенсійний фонд і, в результаті, до його дефіциту в розмірі понад 140 мільярдів гривень. Тому сьогодні у нас один працюючий утримує одного пенсіонера. Це найгірший показник у Європі", – зазначив Рева.

  За його словами, в Україні на 12 мільйонів пенсіонерів припадає 12 мільйонів працюючих громадян, які сплачують внески. "При цьому, у нас є величезний масив людей, які працюють і не сплачують внески, а такого взагалі у жодній країні Європи немає! Всього ж в Україні 26 мільйонів працездатного населення, – тобто в нас є величезний резерв для залучення платників внесків до Пенсійного фонду", – наголосив міністр.

  Попередній матеріал
  Розгляд Міжнародним судом ООН позову України проти РФ може змінити "Мінський формат" – Безсмертний
  Наступний матеріал
  "3:1 на користь України": Кулеба пояснив рішення Міжнародного суду ООН
  Loading...