Володимир Гройсман
Володимир Гройсман grushevskogo5.com

Гройсман про пенсійну реформу: Маємо вирвати з бідності українських пенсіонерів

Поширення неправдивої інформації про пенсійну реформу – це відвертий популізм та спротив змінам, переконаний голова Кабміну

Уже з 1 жовтня цього року дев'ять мільйонів українців можуть розраховувати на підвищення пенсій. Про це заявив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час засідання Кабміну, передає прес-служба уряду.

"Те, що ми пропонуємо сьогодні, і за що ми будемо боротися, і я глибоко переконаний, що спільно з парламентом, Президентом ми це рішення ухвалимо. Пенсія, яка сьогодні встановлена, є несправедливою і не відповідає потребі українських пенсіонерів", – зауважив голова уряду.

Він повідомив: "Ми розпочинаємо зміни у цій системі, і це означає тільки єдине – ми будемо відновлювати справедливість, і ми маємо з бідності вирвати українських пенсіонерів. І цей шлях ми розпочинаємо після схвалення реформи 1 жовтня 2017 року. Наголошую, пенсія буде переглянута для 9 мільйонів пенсіонерів, а 5 мільйонів 620 тисяч із них отримають ще більш суттєве підвищення розміру пенсій".

За словами Гройсмана, пенсійні зміни – одні з найбільш масштабних та системних реформ у країні. Вони передбачають постійне й автоматичне осучаснення пенсій, відміну оподаткування працюючим пенсіонерам, підвищення пенсій військовим пенсіонерам з 1 січня 2018 року, забезпечення бездефіцитності бюджету Пенсійного фонду у середньостроковій перспективі тощо.

"Ми категорично не сприймаємо політику минулих періодів, коли людям давали час від часу "подачки" – або мінімальні надбавки, або обіцянки повернути заощадження банку Радянського Союзу", – зауважив прем'єр-міністр.

Водночас, він зазначив, що поширення неправдивої інформації про пенсійну реформу є відвертим популізмом та спротивом змінам.

"Я наголошую: критика, яка сьогодні лунає, є абсолютно неправдивою і нечесною по відношенню до українських громадян… У жовтні ми проведемо нарахування по новій системі, і в листопаді люди дізнаються, хто був правий. А я знаю точно, що в листопаді люди повністю відчують: те, про що ми говорили сьогодні, стало абсолютною реальністю. Їхня пенсія буде підвищена на постійній основі, а в саму реформу будуть закладені механізми, які дозволять робити це оновлення автоматичним і в 2018-му, 2019-му і в подальших роках", – додав Гройсман.

Прем'єр резюмував: "Такого більше не буде. Ми той уряд, який поставить крапку у цьому питанні (пенсійної реформи)". 

Як повідомляв 5.UA, прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час Години запитань до уряду 19 травня 2017 року презентував проект пенсійної реформи.

Попередній матеріал
Нарада щодо безвізового режиму для українців під головуванням Президента України – відео
Наступний матеріал
Порошенко припустив, коли завершиться ратифікація асоціації з ЄС
Loading...