Щеплення від кору
Щеплення від кору 5.ua

"Лікарі б'ють на сполох": В Україні спалах кору, інфекція торкнулася 15 областей

З початку року зафіксували понад сім сотень випадків інфікування. Торік же за аналогічний період захворіли лише 10 українців

В Україні – спалах кору. Інфекція торкнулася 15 областей. Епідемічний підйом захворюваності у Мінохорони здоров'я пояснюють недостатнім рівнем вакцинування. Лікарі наголошують: єдина можливість уберегтися від недуги – прищепитися, передає "5 канал".

Від початку року в Україні вже зареєстрували 735 випадків захворювання на кір. Для порівняння, торік за аналогічний період занедужали лише десятеро українців.

Найбільша кількість випадків – на Івано-Франківщині та Одещині. На Івано-Франківщині захворіли майже 400 людей, 15 перебувають в лікарні у спеціальних боксах. До них нікого не пускають.

На другому місці за поширенням недуги – Одещина. Там нарахували 273 випадки. Хвороба починається гостро. "Перші ознаки у людини – респіраторні. Кашель, закладеність носу. Це кон'юнктивіт. Це первинна картина кору. Другий етап – це висипи", – розповідає лікар-епідеміолог Одеського обласного лабораторного центру МОЗ Лариса Потієнко.

Як стало відомо, інфекція торкнулася 15 областей. Відомо, що 92% пацієнтів не мали щеплення проти кору. Відповідно до календаря щеплень, вакцинуватися слід у 12 місяців і шість років.

Торік проти кору вакцинувалися трохи менше половини дітей, а мали б – 95%. Серед причин – відмови батьків і брак вакцин. Цьогоріч заклади охорони здоров'я забезпечені нею вдосталь. Ще у грудні дитячий фонд ЮНІСЕФ завіз до України більше мільйона доз. Ще півтисячі мають доправили влітку. Разом це більше, ніж річна потреба.

"Комбінована вакцина проти кору, паротиту і краснухи є. Щеплення слід робити, і альтернативного захисту не існує. Лікарі і медсестри мають закликати батьків вакцинувати своїх дітей, адже від кору можна померти", – наголошує голова представництва ЮНІСЕФ в Україні Джована Барберіс.

Чверть пацієнтів – дорослі. У них недуга протікає з більшою кількістю ускладнень, констатують інфекціоністи. Чому так, як вберегти себе – дізнайтеся у сюжеті:

Додамо, що спалах кору в Україні відбувається кожні 5-6 років. Так 2012 року було зареєстровано майже 13 тисяч випадків. Три з них - летальні.

Людмила Голоднік та Дмитро Долматов, "5 канал"

Попередній матеріал
Журналісти "5 каналу" стали свідками ворожого обстрілу з САУ під Донецьком
Наступний матеріал
Пенсійна реформа: Експерт розповіла про відрахувування коштів на майбутню пенсію
Loading...