Печерський суд
Печерський суд "5 канал" / Олена Рибінська

Печерський суд блокує рахунки одного з найбільших сільгоспвиробників в Україні, де працює 4 тисячі людей – ЗМІ

Читайте по-русски
Працівники компанії не приховують шоку від рішення

Печерський районний суд відмовився зняти арешт з рахунків ПрАТ "ПК "Поділля". Аграрна компанія наразі забезпечує роботою 4 тисячі людей – разом з членами родин це близько 20 тисяч. Ще 50 тисяч пайовиків є партнерами підприємства. Про це повідомляє "Прямий".

Працівники компанії – а це переважно жінки, які працюють понад 20 років, не приховують шоку від рішення Печерського суду. Кажуть: робота дає їм змогу не лише утримувати родини, а й допомагати чоловікам/військовим на фронті.

"Це зневага до наших людей, до наших хлопців, які захищають – я вже й не знаю, що вони тепер захищають", – ледь стримуючи сльози, сказала жінка.

За словами адвоката Володимира Горделюка, Міністерство аграрної політики у цьому році визнало підприємство об'єктом критичної інфраструктури, критично важливим для економіки країни у воєнний час.

"Держава закуповує зброю для армії коштом податків, благодійної допомоги, які сплачує бізнес. Не буде надходжень – не буде цього всього", – розповів адвокат.

Він наголосив арешт накладений неправомірно: "коли прокуратура звернулася до суду з клопотанням про накладення арешту, суд не розбирався, жодних матеріалів не витребовувалося і не досліджувалося. Був накладений арешт на рахунки аграрного підприємства. Аграрний бізнес – це одна із складових українського бізнесу, в умовах війни це дуже потужна фінансова подушка для нашої держави".

"Йде розслідування якоїсь кримінальної справи проти інших підприємств за вчинення ними якихось кримінальних злочинів, і в рамках розслідування цієї справи накладається арешт на рахунки ПрАТ ПК "Поділля" – компанії з більш ніж 20-тирічним досвідом роботи на аграрному ринку, яка лише за минулий рік сплатила до бюджету 282 мільйони податків. Компанія виробила 134 тисячі тонн цукру. Ви уявляєте, які це величезні цифри?" – констатував адвокат.

"Ми навели суду юридичні аргументи. Щоб ви розуміли, підприємство на сьогодні не має жодного процесуального статусу – ні підозри, ні обвинувачення", – наголосив адвокат.

"Ми вважаємо це політичним рішенням і, звичайно, будемо це оскаржувати", – сказав Володимир Горделюк.

Народний депутат, член Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики Артур Герасимов заявив: блокування стратегічного підприємства, яке генерує експортну виручку, під час воєнного стану підриває обороноздатність країни.

"Коли були оприлюднені дані про структуру українського експорту на початку 2023 року, то саме на аграрний сектор припадало дві третини, понад 65%. На ці гроші, на податки, на валюту, яка заробляється від експорту української продукції за кордон, фінансується українське військо", – наголосив Герасимов.

"Поки українські військові продовжують контрнаступ на фронті, ми всередині країни бачимо контрнаступ проти українського бізнесу, блокування стратегічного підприємства, інших подібних підприємств. Це тільки один з елементів ланцюжка – давайте згадаємо законопроект 8401, яким влада хоче ще більше закошмарити бізнес, повернувши всі перевірки на довоєнний рівень. З їх точки зору бізнес жирує, у бізнесу багато грошей і багато часу для цих перевірок", – обурився народний депутат.

"Згадайте ситуацію з податковими накладними. Під час війни, коли ми всі розуміємо, що кожна копійка податків, кожна копійка грошей, зароблених на експорті, йде на фінансування армії, я вважаю, що це прямий злочин – робити такі речі, як сьогодні зроблено проти цього стратегічного аграрного підприємства", – розповів Герасимов.

"Хто цей злочин робить? Це – люди Портнова, Смірнов, Татаров", – вважає Герасимов.

Народний депутат застеріг, що блокування рахунків призведе до втрати робочих місць для півтори тисячі сімей.

"У багатьох чоловіки на фронті, рідні на фронті. Це втрата ринків, тому що, коли ти не можеш через блокування рахунків поставляти свою продукцію – ти втрачаєш ринки, а повернутися дуже важко. Це також втрата майбутніх податків, майбутнього фінансування армії. Сільське господарство – це постійний процес і постійно треба сіяти, готуватися до збирання врожаю, купувати паливо, купувати добрива, багато іншого. Зараз все це заблоковано", – підсумував Герасимов.

Нагадаємо, проблема блокування податкових накладних не знята: бізнес звернувся до Кабміну і ОП.

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Дивіться також відео за темою:

блокування податкових накладних – "Це вже критична точка" – Ніна Южаніна.

Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

 

 

Попередній матеріал
Закупівля харчування для армії у Prozorro: Міноборони просить уряд повернути державні контракти – марафон "Незламна країна"
Наступний матеріал
На окупованій Херсонщині рф змушує записувати відео з подякою підрозділам "мчс рф", обіцяючи за це евакуацію – Генштаб ЗСУ
Loading...
В Україні завершується посівна: яким був цьогорічний сезон для аграріїв та які прогнози на врожай

В Україні завершується посівна: яким був цьогорічний сезон для аграріїв та які прогнози на врожай

Поля всіяні снарядами: як трактористи озброїлися касками та бронежилетами і вийшли на посівну – сюжет

Поля всіяні снарядами: як трактористи озброїлися касками та бронежилетами і вийшли на посівну – сюжет

Рік чекали розмінування полів: як на Черкащині стартувала весняна посівна-2023 – сюжет

Рік чекали розмінування полів: як на Черкащині стартувала весняна посівна-2023 – сюжет