Конституція України
Конституція України 5 канал

Основному Закону держави – 24 роки: чи добре українці знають Конституцію?

Читайте по-русски
Найбільш уважно Конституцію вивчають мешканці районів, що межують з тимчасово окупованими

Про Конституцію українці цього року згадували частіше. Через карантин та закриття кордонів заговорили про порушення 33-ї статті. Вона гарантує право на вільне пересування. Утім, положення Головного документа цікавлять не всіх.

Для тих, хто хоче тримати свої права на контролі і водночас поновити знання про головні засади та устрій держави - такий примірник Конституції. Коштує він 35 гривень. На полиці – не залежується.

"Вона у нас є одним з безперечних лідерів продажу, особливо в останній час люди дуже часто її купують і замовляють в онлайн-книгарні. В місяць їх можуть купити від 20 до 100 штук", – каже керуюча книгарнею Оксана Кузьмеко. 

Дорожче обійдеться розтлумачити Конституцію дитині. Спеціальне видання в картинках коштує близько двохсот гривень.

Натомість, дорослим варіант з дорожчих нині шукати марно.

"Багато держслужбовців купували саме в шкіряних палітурках, дуже дороге коштовне видання. Але через те, що внесли деякі зміни, постачальник забрав цю книжку і нової поки що не випустив", – розповідає Оксана Кузьменко. 

Через зміни в конституції постачальнику неодноразово повертали цілі тиражі. З 1996-го року документ змінювався 8 разів.

Конституція України
Конституція України5 канал

Наступного року Українська Конституції святкувати чверть століття. Та чи буде у ювілей актуальним цей примірник? Не аби які плани знову переписати головний документ має президент.

Володимир Зеленський вже у перший день роботи нового парламенту вніс одразу 7 законопроєктів, що змінюють Конституцію. Про зменшення кількості нардепів – попередньо вже схвалили. Про децентралізацію – повернули на доопрацювання.

Конституція України
Конституція України5 канал

До того ж, політикам усіх рівнів розв'язує руки незнання Конституції самими українцями, каже експертка. Згідно опитувань документ жодного разу не читали половина громадян. Щоправда, цифри не однакові у різних регіонах . Найбільш уважно Конституцію вивчають мешканці районів, що межують з тимчасово окупованими.

Олена Соловйова, Василь Кобець та Анна Несевра, "5 канал"

Попередній матеріал
Президентські вибори в Польщі: як проходить голосування в умовах пандемії і що пророкує екзит-пол
Наступний матеріал
З нагоди Дня Конституції у сторону окупованого Донецька запустили 15-метровий прапор України
Loading...