Пенсія
Пенсія strana.in.ua

Оприлюднено законопроект про пенсійну реформу: експерт прокоментував найцікавіші пункти

В ефірі програми "Інформаційний день" експерт з питань пенсійної реформи, медичного страхування та інвестицій Андрій Кисельов розповів про те, чи варто українцям чекати підвищення пенсійного віку та про інші аспекти пенсійної реформи

У четвер, 22 червня, в ефірі програми "Інформаційний день" експерт із питань пенсійної реформи, медичного страхування та інвестицій Андрій Кисельов розповів про те, які наразі можна робити висновки з оприлюдненого проекту пенсійної реформи. 

"Є декілька пунктів, які обговорюються, які пов'язані з цифрами. Перший пункт, про який останні два-три роки влада з гордістю заявляє, це те, що не буде підвищення пенсійного віку. Насправді, якщо уявити 2018 рік, людину у якої є 15 років пенсійного стажу, в чому відмінність від трудового - це роки оплати внесків до пенсійного фонду, він може вийти на пенсію лише в 65 років. Чи може він піти на пенсію в 60? Так, але у випадку, якщо у нього є 25 років страхового стажу. По суті, це збільшення страхового пенсійного віку, який просто названий трохи інакше", - зазначив експерт.

За словами Андрія Кисельова, зміна пенсійного віку є однією з умов пенсійної реформи в Україні.

"Є декілька документів, за якими можна зрозуміти, чого від нас вимагає МВФ. Оскільки МВФ - це єдине джерело грошей і гроші нам дають під певні умови, то можна заглянути у ці документи, це сам базовий меморандум та ще два оновлення у жовтні минулого року та січні цього року і ще подивитися, про що у кінці травня казала глава місії МВФ в Україні. Так-от, одна з основних умов, відповідно до якої дадуть гроші - це пенсійна реформа. Одна із умов пенсійної реформи - це зміна пенсійного віку. Якщо у Європі 65-67, то виникає питання, чому в Україні цей вік менший", - сказав Кисельов.

Андрій Кисельов також прокоментував питання про те, чи може наразі країна дозволити собі підвищення пенсій.

"Одна лише проблема виникає - сьогодні дірка в кишені пенсійного фонду - 141 мільярд. Якщо з першого жовтня дійсно запускається те, що називається в слайдах мінпраці та соцполітики "осучасненням пенсій", потрібно додатково кожного року приблизно 40 мільярдів гривень для того, щоб усе це підтримувати. Виникає просте питання, звідки візьме їх Кабмін?", - сказав експерт та додав "в тому і проблема, що перед тим, як запускати пенсійну реформу, а вона на сьогодні одне із двох основних завдань, які Ван Роден озвучив у кінці травня, повинні бути якісь розрахунки, повинні бути обговорення, аби розуміти звідки брати ці гроші, чи є вони взагалі, чи це просто фантазії".

Як повідомляв 5.UA, в ефірі "5 каналу" у програмі "Інформаційний день" генеральний директор Української федерації убезпечення Галина Третьякова розповіла про те, чому більшість не бажає добровільно відраховувати кошти на майбутню пенсію.

Попередній матеріал
Зубко відчитав львівських чиновників: Маєте за один день визначити, куди вивозити сміття
Наступний матеріал
Для чого Путіну потрібен Кадиров: про що у програмі "Рандеву" розповість відважна Аміна Окуєва
Loading...

У Мінсоцполітики пояснили, як час виходу на пенсію залежатиме від стажу

Парламент не готовий іти на підвищення пенсійного віку – нардеп від БПП

Данилюк про підвищення пенсійного віку: "Ми йдемо трохи іншим шляхом"