Володимир Балух, 22.06.18
Володимир Балух, 22.06.18 Заир Смедля / Facebook

Окупаційний "суд" Криму збільшив Балуху термін перебування за ґратами

  Читайте по-русски
  Місцева "прокуратура" просила скасувати попередню постанову, якою Балуху врахували час його домашнього арешту як частину визначеного терміну в колонії

  Підконтрольний окупаційній владі "верховний суд" Криму продовжив термін перебування в колонії політв’язня Володимира Балуха. Таке рішення "суддя" Любов Дяченко ухвалила 24 квітня. Про це повідомляє Кримська правозахисна група.

  Варто зауважити, що місцева "прокуратура" просила скасувати попередню постанову, якою Балуху врахували час його домашнього арешту як частину визначеного терміну в колонії. Російські правоохоронці просили перерахувати термін ув’язнення і для цього передати справу на новий апеляційний розгляд.

  За словами адвоката, "суддя оголосила зовсім несподіване рішення, яке суперечить російському законодавству".

  "Вона ухвалила рішення про погіршення становища активіста, а саме постановила не зараховувати час, проведений в СІЗО, як день за півтора… Суддя вирішила вважати цей термін як день за день, а значить, тим самим подовжуючи час перебування в колонії. Ба більше, суддя ухвалила це рішення, навіть не відправляючи справу на апеляцію, як того просив прокурор", – повідомляють активісти.

  Нагадаємо, 8 грудня 2016 року ФСБ Росії затримала Володимира Балуха, стверджуючи, що на горищі його будинку виявили 90 снарядів і кілька тротилових шашок. Захист Балуха і правозахисники стверджують, що він став жертвою репресій за свою проукраїнську позицію – за прапор України, встановлений на подвір'ї його будинку, і таблички "Вулиця Героїв Небесної сотні, 18". "Суд" Криму засудив Балуха до 4 років і 11 місяців колонії та штрафу в розмірі 10 тис. рублів (близько 4 тис. грн) за сукупністю двох кримінальних справ. Українець більш ніж 200 днів тримав голодування. 8 жовтня 2018 року Балуха було доставлено до Керченської виправної колонії №2. 25 січня 2019 року йому відмовили в умовно-достроковому звільненні. "Суддя" мотивував рішення тим, що "відбуття більше третини строку не є переконливим доказом того, що Балух виправився". Правозахисний центр "Меморіал" визнав Володимира Балуха політв'язнем.

  Попередній матеріал
  "Надії на Зеленського": в МЗС Угорщини закон про українську мову вважають неприйнятним
  Наступний матеріал
  Українець у Мексиці встановив новий рекорд із пірнання в глибину
  Loading...

  На фестивалі Docudays UA презентували документальний фільм про політв'язня Балуха

  Політв'язня Балуха етапували до СІЗО Армавіра

  Політв'язня Балуха переводять у Краснодар – Денісова

  У кремлівському полоні: українці Сущенко і Балух відзначають сьогодні День народження

  Самопроголошений "суд" у Керчі відмовив політв'язню Балуху в достроковому звільненні

  Дружина Балуха вперше зустрілася з ним у СІЗО перед етапуванням до колонії