Володимир Балух
Володимир Балух Oleksandra Surgan/Радіо Свобода

Політв'язня Балуха переводять у Краснодар – Денісова

  За її словами, вона вже направила звернення раднику-посланнику тимчасовому повіреному України у справах України в РФ Василю Покотилу

  Уповноважений з прав людини Людмила Денісова на своїй сторінці у Facebook повідомила, що українського політв'язня Володимира Балуха переводять у Краснодар.

  "Отримала інформацію щодо переведення політв'язня Володимира Балуха для подальшого відбування покарання до міста Краснодар РФ. Уже надіслала звернення раднику-посланнику тимчасовому повіреному України у справах України в РФ Василю Покотилу", – зазначила Людмила Денісова.

  Нагадаємо, 8 грудня 2016 року ФСБ Росії затримала Володимира Балуха, стверджуючи, що на горищі його будинку виявили 90 снарядів і кілька тротилових шашок. Захист Балуха і правозахисники стверджують, що він став жертвою репресій за свою проукраїнську позицію – за прапор України, встановлений на подвір'ї його будинку, і таблички "Вулиця Героїв Небесної сотні, 18". "Суд" Криму засудив Балуха до 4 років і 11 місяців колонії і штрафу в розмірі 10 тис. рублів (близько 4 тис. грн) за сукупністю двох кримінальних справ. Українець більше ніж 200 днів тримав голодування. 8 жовтня 2018 року Балуха було доставлено до Керченської виправної колонії №2. 25 січня 2019 року йому відмовили в умовно-достроковому звільненні. "Суддя" мотивував рішення тим, що "відбуття більше третини строку не є переконливим доказом того, що Балух виправився". Правозахисний центр "Меморіал" визнав Володимира Балуха політв'язнем.

  Попередній матеріал
  Вашингтон ніколи не визнає анексії Криму та окупації Донбасу: США пригрозили Росії новими санкціями
  Наступний матеріал
  "Канада завжди підтримуватиме народ України": Джастін Трюдо вшанував Героїв Небесної Сотні

  Володимира Балуха етапували до Краснодара – Чийгоз

  У кремлівському полоні: українці Сущенко і Балух відзначають сьогодні День народження

  Грибу відмовили у зустрічі з мамою та консулом – Денісова

  Павло Гриб перебуває на межі життя і смерті – Денісова

  Самопроголошений "суд" у Керчі відмовив політв'язню Балуху в достроковому звільненні

  Балуха етапували з Сімферопольського СІЗО в невідомому напрямку – правозахисники