Новий режим виїзду до Росії: декого вже завернули на кордоні – подробиці

Українсько-російський кордон 5 канал / Час. Підсумки тижня
Процедура перевірки у громадян біометричного паспорта триває не більше двох хвилин

Із 1 березня 2020 року до Росії можна виїхати лише за закордонним паспортом, а не за внутрішнім, як було раніше. Про цю новацію попереджали ще торік, і от вона починає діяти.

На візовий режим влада не наважилася. Хоча це питання обговорювали не один рік у стінах парламенту. Тож перетин кордону за закордонним паспортом має полегшити роботу насамперед інспекторам-прикордонникам. Вони кажуть, що це, по-перше, пришвидшить перевірку, а, по-друге, це безпечніше, адже внутрішній паспорт легше підробити, ніж закордонний. І це досить серйозний аргумент.

Ми ж вирішили перевірити, як підготувалися українці й самі прикордонні служби до нових правил. На пунктах пропуску працюють наші журналісти, які обрали Харківську та Сумську області для перевірки. Чи не стало для українців несподіванкою запровадження закордонних паспортів, чи знали вони про новацію та чи справді це спрощує роботу прикордонникам? Що відбувається зараз на кордоні?

Прикордонники фіксують спокійну ситуацію щодо зміни порядку перетину кордону з Росією, за добу за закордонними паспортами виїхало майже 7 тисяч громадян, до 15 осіб отримали відмову в перетині через відсутність необхідного документа.

"Майже 7 тисяч громадян України поїхало до Росії за минулу добу і тільки приблизно 15 прибули на кордон із внутрішніми паспортами. Їм відмовлено в перетині кордону. Поки що ми не бачимо якогось великого невдоволення людей змінами порядку поїздок. Наскільки мені відомо, навіть одна людина, яка не змогла потрапити в Росію, бо мала внутрішній паспорт, сказала: "Ну значить, долею так визначено: сьогодні не зможу потрапити, але зроблю собі документ і тоді поїду", – розповів речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко.

Андрій Демченко
Андрій Демченко5 канал / Час. Підсумки тижня

За його словами, новація істотно пришвидшує оформлення громадян на державному кордоні, оскільки дані і внутрішнього паспорту, і свідоцтва про народження прикордонникам доводилося фактично в ручному режимі забивати в базу: прізвище, ім'я, по-батькові, номер та серію документа, громадянство. Водночас закордонні паспорти зчитуються рідерами одразу.

Українсько-російський кордон
Українсько-російський кордон5 канал / Час. Підсумки тижня

Кореспондент "5 каналу" Ірина Сисак дізнавалася ситуацію на пропускному пункті "Бачівськ", що на Сумщині. За словами кореспондента, автівок на кордоні з Росією там небагато. А українці журналістам розповіли, що перетинають кордон з закордонними паспортами вже давно, а таку ініціативу уряду ініціативу уряду вважають ще одним кроком до європейської практики. 

Михайло каже: "У нас там мати в Росії, то ми їдемо її провідувати, то ми знали. У нас просто закордонні вже давно. І це зручно. Тут є чіпи. Прийшов на перевірку, дві хвилини – і тебе відпустили. А коли був старий паспорт, то затримували і було трохи незручно". 

А от щодо повернення в Україну, то тут жодних обмежень поки немає. Громадяни України повернутися на Батьківщину зможуть із внутрішнім паспортом та свідоцтвом про народження. 

Українсько-російський кордон
Українсько-російський кордон5 канал / Час. Підсумки тижня

Нагадаємо, що росіяни в'їжджають в Україну за закордонними паспортами з 2015 року. 

Ірина Сисак, Наталя Світлова, "Час. Підсумки тижня"

Попередній матеріал
Як Італія стала епіцентром спалаху коронавірусу в Європі і що розповідають українці з діаспори – сюжет
Наступний матеріал
Технічна помилка чи схема викачування грошей: звідки береться шалена комуналка – сюжет
Loading...