Відвідувачів Зони відчуження щороку більшає. У 2018 очікують новий рекорд за кількістю гостей на цій території. Для зручності таких туристів на КПП "Дитятки" відкрили інформаційний центр, який має полегшити легальний в'їзд до режимної території для охочих. Чим ще адміністрація зони відчуження може бути корисною для відвідувачів – розповість Петро Троць.
Леонід Тихонович приїхав до Прип'яті з Мінська. У цій туристичній групі також мешканці Естонії та Латвії. Для кожного з них це перша поїздка до Чорнобильської зони. Серед того, що хочуть побачити на цій території – звичний список.
"Місто Прип'ять саме, реактор, звичайно, хотілося би подивитися на всю цю історію з висоти. Але, здається, можливості такої поки немає, це заборонено", – каже білоруський турист.
У 2017 році тут побувало близько 50 тисяч людей, до кінця поточного року очікують ще більше. Для гостей на КПП "Дитятки", головних "воротах" зони, збудували інформаційний центр.
"Ми вводимо електронний квиток, який полегшить і пришвидшить процедуру переходу навіть цього пропускного пункту. Це зручно і для поліції, і для відвідувачів. Паралельно буде посилено радіаційний моніторинг і дотримання правил радіаційної безпеки в зоні відчуження", – пояснив голова Державного агентства з управління зоною відчуження Віталій Петрук.
Аби привабити ще більше туристів, у зоні для них створюють нові маршрути. Для цього відкривають території, відвідувати які багато років було заборонено.
Околиці станції Янів – це нова туристична цікавинка для відвідувачів зони. Після Чорнобильскої трагедії ця територія була закритою. Утім за останні два тижні ситуація змінилася.
Ця локація залишається маловідомою, оскільки відкрилася для відвідувачів менш як місяць тому. Але в адміністрації Чорнобильської зони розраховують, що потік туристів збільшиться. Переважно завдяки шанувальникам відомої комп'ютерної гри "Сталкер".
"Молодь – це люди, які зростали на комп'ютерних іграх, які зростали на цих іграх, особливо іноземці. Вони хочуть побачити ці місця, які відображаються в цих комп'ютерних іграх", – пояснює начальник відділу забезпечення супроводу відвідувачів зони відчуження Кирило Гарник.
У планах також – ремонт окремих будівель у Прип'яті. Але поки що ця ідея залишається лише на папері, до аварійних будинків вхід заборонений.
Петро Троць, Ігор Костюк, "5 канал"
Дивіться також:
У зоні відчуження виявили 9 рідкісних видів кажанів – ФОТО







