газ
газ bigmir.net

Нова формула ціноутворення: у Кабміні знають, як уникнути подорожчання газу для населення

  Відповідний проект постанови Міненерговугілля подало на розгляд до Кабміну

  Підстав для перегляду ціни на газ на опалювальний сезон 2017-2018 року немає. Про це заявили у Міністерстві енергетики та вугілля України.

  Як зазначається, уряд постійно шукає шляхи збалансування інтересів споживачів та державних компаній, які здійснюють видобування та постачання природного газу.

  Так, Міненерговугілля розробило і подало на розгляд Кабінету міністрів України проект урядової постанови, яка передбачає внесення змін до формули розрахунку вартості газу для населення і теплокомуненерго таким чином, щоб нинішнє значення цієї ціни не збільшувалося на період опалювального сезону 2017-2018 років.

  "Міністерство енергетики та вугільної промисловості подало на розгляд Кабінету міністрів проект постанови "Про внесення змін до постанови Кабінету міністрів України від 22 березня 2017 №187"... Відповідно до запропонованого Міненерговугілля розрахунку, ціна газу на період з 01.10.2017 р. по 01.04.2018 р. становитиме 5223,06 грн без ПДВ, що лише на 5,6% більше від поточної ціни. Оскільки розрахункова ціна не перевищує 10% від поточної ціни, немає підстав для її перегляду на опалювальний сезон 2017-2018 року", – зазначається в повідомленні.

  Крім того, міністерство запропонувало змінити період, на основі якого здійснюється розрахунок значення ціни газу на рівні імпортного паритету, і використовувати діапазони дат з 1 квітня по 1 жовтня 2016 року і з 1 квітня по 1 липня 2017 року.

  Відповідний проект постанови, на думку урядовців, має збалансувати інтереси споживачів та держави.

  Нагадаємо, у Мінекономрозвитку прогнозують подорожчання комуналки на 20%.

  Попередній матеріал
  У Києві закрили станцію метро "Вокзальна" на вхід та вихід
  Наступний матеріал
  Газета "День" готує "антидепресанти" – нову фотовиставку та глянцевий додаток
  Loading...