Опалення
Опалення ye.ua

Опалювальний сезон: чи готова Україна до холодів

В ефірі програми "Інформаційний день" на "5 каналі" член колегії Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження Марія Яковлєва та експерт з питань енергетики Святослав Павлюк розповіли про готовність країни до опалювального сезону

У п'ятницю, 29 вересня, в ефірі програми "Інформаційний день" на "5 каналі" член колегії Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження Марія Яковлєва розповіла про готовність до опалювального сезону з точки зору енергетичних запасів. 

"Енергетичні запаси, природний газ - готові на 200% маємо практично 16,5 млрд метрів кубічних газу у підземних сховищах. Зазвичай витрачаємо за опалювальний сезон 8-9 млрд метрів кубічних. Тут інше питання: навіщо скільки запасів створюємо, бо за це все повинен буде сплатити споживач", - розповіла Марія Яковлєва. 

Також член колегії Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження зазначила, що кількості вугілля, яке наразі є на складах, вистачить лише для початку опалювального сезону.

"Вугілля на сьогодні на складах маємо близько три млн тонн, цього достатньо для початку опалювального сезону, саме для початку. Треба дивитися далі і аналізувати, які в нас будуть далі джерела надходження вугілля. Знаємо про контракт із американського вугілля - близько одного млн тонн, знаємо про контракт з південно-африканською республікою - там теж близько одного млн тонн. А використовуємо за опалювальний сезон близько 15 млн тонн антрацитового вугілля. Виникає питання, де ми будемо брати решту. Минулого року це були неконтрольовані території  та Росія. Відмовилися, прийняли рішення, що не будемо використовувати це вугілля, а де ми будемо брати інше. Це буде впливати і на стабільність постачання електроенергії, чи будуть, чи не будуть віялові відключення і найголовніше - на ціну", - додала Марія Яковлєва. 

Щодо готовності інфраструктури в ефірі програми "Інформаційний день" розповів експерт з питань енергетики Святослав Павлюк.

"Перш за все треба розуміти, що тарифи не є інструментом підготовки до опалювального сезону, вони є одним із факторів, звичайно, але на них, я вже котрий рік наголошую, жоден зі споживачів не впливає.

Якщо глянути на підготовку до опалювального сезону, то завжди в містах була проблема в кожного департаменту житлово-комунального господарства, як пройти опалювальний сезон. Тобто основним завданням було, як забезпечити наявність ресурсу для його проходження і яким чином забезпечити спроможність системи мереж, генерації мереж транспортування цей сезон пройти та не зламатися. Загалом у місті немає повної картини свого споживання, у нас не було закону про комерційний облік, і той, котрий зараз був прийнятий, він теж іще не працює, тобто, коли ми будемо мати повний облік побудинковий, будемо принаймні побудинково розуміти загальну картину споживання та загальний рівень показників енергоефективності в усіх будинках, ми можемо тоді пріоретизувати свою діяльність. Котрі із них треба терміново модернізувати, котрі з них можна дещо пізніше. Тому пріоритетом на місцевому рівні я би назвав основний пункт: взяти на роботу енергоменеджера, запровадити повний енергомоніторинг побудинкового споживання щоденний усіх енергій газу, води, електроенергії. Відповідно, коли збереться картинка про споживання, далі можна буде робити висновки про аномалії споживання та робити якісь висновки та якісь плани модернізації. Оскільки просто картинки споживання нема, то і плани якісь робити складно".

Попередній матеріал
10 героїв: в Одесу літаком доправили поранених бійців АТО
Наступний матеріал
Рік в ув'язненні агресора: у Києві провели акцію на підтримку Сущенка
Loading...
Зима без опалення, ще й при свічках: чому мешканці колишнього військового містечка мерзнуть

Зима без опалення, ще й при свічках: чому мешканці колишнього військового містечка мерзнуть

"Фактично вся Авдіївка без електроенергії": Жебрівський розповів про критичну ситуацію з опаленням

"Фактично вся Авдіївка без електроенергії": Жебрівський розповів про критичну ситуацію з опаленням

Від сьогодні в Україні знижено соціальні норми на тепло, електрику і газ

Від сьогодні в Україні знижено соціальні норми на тепло, електрику і газ