Акція до річниці ув'язнення Сущенка
Акція до річниці ув'язнення Сущенка 5 канал

Рік в ув'язненні агресора: у Києві провели акцію на підтримку Сущенка

Уже понад 365 днів перебуває український журналіст у Москві - там його називають не інакше, як "полковником української розвідки"

У п'ятницю, 29 вересня, у столиці провели акцію на підтримку українського журналіста Романа Сущенка - до річниці його незаконного арешту в Росії. 

Флешмоб провели закордонні та регіональні кореспонденти агенції "Укрінформ", у якій і працював кореспондент. Про це повідомляє "5 канал".

Медійники одягли футболки з написами "Звільніть Сущенка" та випустили у небо 365 жовто-блакитних кульок із зображенням журналіста, на знак річниці його ув'язнення. Учасники мітингу також закликали охочих долучатися: сфотографуватися із мініплакатом #FreeSushchenko та опублікувати зображення у себе на сторінці в соцмережах.

"Україна докладає багато дуже зусиль для того, щоб визволити Романа. МЗС, Міністерство інформаційної політики щодня тримає це питання на контролі. Найвпливовіші міжнародні організації - ОБСЄ,ПАРЄ, Гельсінський комітет висловився на підтримку Романа і вимагає від Кремля його звільнення", - відзначив директор "Укрінформу" Олександр Харченко.

Долучилася до акції також дружина кореспондента. Вона розповіла: чоловікові дозволили поговорити з рідними телефоном лише один раз.

"Роману дозволили зробити вперше телефонний дзвінок сину за весь цей рік - це було 19 вересня. Він поговорив із сином, зі мною і з донькою. Ви розумієте, про справи говорити ми не могли. Ми говорили про наше життя. Він цікавився, як там син, як його навчання в школі. Він перебуває у двомісній камері, у нього є сусід, адвокат говорить, що ми сподіваємось, що буде якийсь обмін. Інакше Романа не витягти", - каже дружина журналіста Анжела Сущенко.

Нагадаємо, 27 липня суд у Москві вирішив залишити Сущенка за ґратами до 30 вересня. Таким чином, український журналіст перебуватиме в ув'язненні у Росії вже рік. І лише після року в неволі українцю дозволили зустрітися з рідними – дружиною та донькою.

Як повідомляв 5.UA, 30 вересня 2016 року в Москві неправомірно затримали власного кореспондента "Укрінформ" у Франції Романа Сущенка. Його звинувачують у "шпигунстві". Зокрема, у ФСБ чоловіка назвали "полковником української розвідки".

Попередній матеріал
Опалювальний сезон: чи готова Україна до холодів
Наступний матеріал
Женя Толочний про сучасну українську музику, співпрацю з гуртом "Скрябін" та знятий у Нью-Йорку кліп
Loading...