5 канал

"Не замерзнемо": цьогоріч Україна збільшить видобуток газу на 600-700 млн кубів

За три роки Україна має взагалі відмовитися від імпортного блакитного палива, запевнив глава уряду

Цього року уряд на підготовку до опалення виділив 9 мільярдів гривень, що на 2 млрд грн більше, ніж торік. Таким чином, українцям не варто хвилюватися за холодні домівки. Про таке заявив під час засідання уряду прем'єр-міністр Володимир Гройсман, передає кореспондент "5 каналу". 

Крім того, під час засідання чільник уряду доручив місцевим владам стежити за прогнозом погоди, аби різке похолодання не стали несподіванкою для простих українців.

За словами Гройсмана, в Україні нині достатньо запасів і газу, і вугілля для того, щоб опалювальний сезон минув спокійно.

Водночас звітував на засіданні уряду й міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик. Він розповів таке:

"У нас абсолютно змінилась структура палива, порівняно з минулим роком, і використання антрациту зменшилось практично на 3,5 млн тонн. На наступний рік зміна пройде ще додатково на 3 млн тонн, але цю різницю ми повинні забезпечувати газовою групою вугілля. І повинен сказати, що на сьогоднішній день ми відчуваємо нестачу газової групи вугілля, яка виробляється на території України".

А прем'єр підкреслив: цього року українці мають збільшити власний видобуток газу на понад 600 мільйонів кубометрів, а за три роки - взагалі відмовитися від імпортного блакитного палива.

"Хотів би підкреслити, що за час проголошення курсу на нашу енергонезалежність, в цьому році від 600 до 700 млн кубів буде (видобуто) більше українського газу, ніж це було в минулому році", - заявив прем'єр-міністр.

"Ми поставили завдання перед українською державною компанією "Укргазвидобування" збільшувати видобуток газу...Тоді, коли ми станемо країною, яка повністю може забезпечити свої потреби, а це буде у 2020 році, ми зможемо перейти до зовсім іншого формування ціни на український газ, він стане значно дешевшим, ніж імпортований", - резюмував Гройсман.

Попередній матеріал
Українцям хочуть включити опалення у домівках вже 1 жовтня – Зубко
Наступний матеріал
Печиво та "смайлики надії": як волонтери у Києві донорів заохочують
Loading...