Донорство в 'Охматдиті'
Донорство в 'Охматдиті' 5.ua

Печиво та "смайлики надії": як волонтери у Києві донорів заохочують

Ініціативу, яка існує вже другий рік, назвали "середи в Охматдиті". Саме маленьким пацієнтам дитячої лікарні і призначається кров

Печивом, яскравими значками та цікавими лекціями  - так у Києві заохочують донорів здавати кров. Волонтери через соціальні мережі, зокрема групу у Facebook, збирають людей. Консультують їх, пояснюють, що це не страшно і допомагають почуватися комфортно у лікарняних коридорах. 

Півгодини до відкриття центру здачі крові, а донори вже сходяться. Вони прагнуть встигнути зробити добру справу перед роботою.

Роздає номерки, консультує, налаштовує донорів Олена. Вона - куратор ініціативи "середи в Охматдиті". Два роки тому з однодумцями створили сторінку у Facebook, і тепер залучають людей здавати кров для дітей.

"Ми просимо батьків реєструватися на DonorUA. Вони там же публікують інформацію про актуальну потребу у крові", - каже куратор волонтерської ініціативи Олена Балбек.

Якої групи, резусу не вистачає - видно на інформаційному стенді у холі Центру служби крові. Це справжній витвір рекламного мистецтва авторства самих лікарів.

"З'явилася така ідея відобразити у вигляді крапель-смайликів. Зелений смайлик із посмішкою означає, що дана група крові є в достатній кількості. Але такого, щоб всі смайлики були зеленими – не буває", - розповідає завідувач відділення Центру служби крові "Охматдиту" Оксана Шнайдер.

Нині в дефіциті третя позитивна. Саме така група у Світлани. Жінка вже щонайменше 15 разів здавала кров, бо колись її родина так само потребувала допомоги. "Я пройшла ситуацію, коли потрібна була кров. Я знаю, наскільки для батьків це безвихідна ситуація. Вони кидаються, куди тільки можна", - пояснює Світлана.

В "Охматдиті" лікують дітей зі всієї України з різними недугами. Зокрема - онкологія, вади серця. Щосереди сюди здати кров для малечі приходять від 15 до 30 людей.

А волонтери намагаються зробити здачу крові для донорів максимально комфортною, приємною. Вони виготовляють печиво і роздають цікаві значки, які можна отримати за те, що ти здаєш кров.

Нові донори стають частиною єдиної бази "Охматдиту". У разі гострої потреби їх викликають телефоном чи навіть смс-повідомленням і просять поділитися кров'ю.

Дар'я Феденко та Анна Кудрявцева, "5 канал"

Попередній матеріал
"Не замерзнемо": цьогоріч Україна збільшить видобуток газу на 600-700 млн кубів
Наступний матеріал
Беца про миротворців на Донбасі: Заяви Путіна - це маніпуляція, однак наша ініціатива в силі