Трускавець
Трускавець 5 канал

"Економія у дії": Трускавець відмовився від централізованого опалення

Завдяки індивідуальному опаленню люди зможуть заощаджувати близько 40% коштів

Мешканці міста Трускавця на Львівщині відмовилися від центрального опалення. Масовий перехід на індивідуальне почали ще у 2011. Поштовхом для цього стало зростання ціни на тепло, кажуть мешканці та чиновники. 

Тепер завдяки індивідуальному опаленню люди зможуть заощаджувати близько 40% коштів на оплаті щомісяця та отримувати якісне теплопостачання.

Руслан Домінко показує щойно встановлену електричну батарею. Чоловік упевнений - економія буде.

"Менше дати, або взагалі не вмикати, якщо не дуже холодно. А з центральним опаленням так: хочеш-не хочеш, а сплачувати треба", - каже мешканець Трускавця Руслан Домінко.

Перевагу індивідуального опалення вже відчула Марія Васильців. У своїй чотирикімнатній квартирі газовий котел жінка встановила ще 11 років тому.

"Завжди відчутно, бо я собі сама можу порахувати, сама можу зекономити. 600-700 гривень, але у нас є і гаряча вода, і батареї. Це на січень минулого року, коли були найбільші морози. А так воно йде по 300-350 гривень", - зазначає пані Марія.

На індивідуальне опалення містяни масово переходили упродовж шести років. Більшість встановили газові котли. Малозабезпеченим міська влада виділяла кошти з регіонального бюджету. На це витратили майже 4 мільйони гривень.

"У залежності від метражу квартири, кількості людей, які в ній квартирі живуть, залежності від сукупного доходу сім'ї і залежності від того, яка це система. Електрична - дешевша у 2,5 рази...Ми давали від 3 до 8 тисяч гривень допомоги на квартиру", - розповідає міський голова Трускавця Андрій Кульчицький.

Заощадити вдається й завдяки відсутності втрат, які виникають під час централізованого опалення, пояснюють у профільному комунальному підприємстві.

"При виробництві тепла в самій котельні йдуть приблизно 7% втрати тепла. Внутрішньо будинкові стояки всі зашлаковані. 40-50% повністю забиті шлаком, почистити їх зараз нереально. І по ціні людина платить 40% менше, ніж за централізоване опалення", - Руслан Крамар директор КП "Трускавецьтепло".

Відмовилися від централізованого опалення і бюджетні установи. Як їм це вдалося – дізнайтеся у сюжеті:

 

Марта Шикула , Євген Радіон , Львівська область, "5 канал"

Попередній матеріал
Муженко про Калинівку: Звинуватити мене, моїх підлеглих в бездіяльності не вдасться
Наступний матеріал
"Оселі обернулись на попелище": як місцеві повертаються до Калинівки
Loading...