Калинівка
Калинівка 5 канал

"Оселі обернулись на попелище": як місцеві повертаються до Калинівки

Люди вже стали самостійно ладнати власні домівки. Влада обіцяє частково відшкодувати кошти на ремонт

Місцеве населення починає повертатися до Калинівки та прилеглих сіл. Оселі декого із них перетворилися на попелище. Про це повідомляє кореспондент "5 каналу" з місця подій.

У більшості будинків вибиті вікна та пошкоджені дахи. Люди вже стали самостійно ладнати власні домівки. Місцева ж влада нині лише оцінює масштаби збитків. Однак пообіцяла - принаймні частину витрат на ремонт будинків відшкодує.

Тим часом сапери продовжують обстежувати та знешкоджувати боєприпаси, які розлетілися у радіусі 5 кілометрів від епіцентру вибухів. А енергетики та газова служба почали ремонтні роботи. Лагодять електродроти та відновлюють постачання блакитного палива.

"Ми ще як виїжджали, то снаряди ще над головою свистіли. А на ранок мені зателефонував знайомий і каже - у вашу хату влучив снаряд. Хата згоріла. Одразу, як були, вибігли. Документи, паспорти, заощадження... Все тут лишилося - у цій хаті", - розповідає мешканець Павлівки Олександр Ковальчук.

"Ми поступово зараз починаємо роботу організаційного характеру, пов'язану вже із відновленням життєдіяльності і населених пунктів. Мова йде про газопостачання. Мова йде про багатоповерхові будинки в першу чергу. Тоді - електропостачання. тому що в окремих населених пунктах є суттєві пошкодження", - зазначає голова Вінницької ОДА Валерій Коровій. 


Нагадаємо, в місті Калинівка, що на Вінниччині, надвечір 26 вересня на складах озброєння та боєприпасів Міністерства оборони України виникла пожежа з подальшою детонацією боєприпасів. Внаслідок розриву боєприпасів щонайменше двоє цивільних постраждали – були травмовані дві жінки. За останньою інформацією від ДСНС, з Калинівського району евакуйовані понад 30 000 людей.

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Пожежа на найбільшому складі боєприпасів ЗСУ під Вінницею: фоторепортаж

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"Економія у дії": Трускавець відмовився від централізованого опалення
Наступний матеріал
"Зернятко до зернятка": у Сумах зібрали допомогу постраждалим у Калинівці
Loading...