Юрій Луценко
Юрій Луценко radiosvoboda.org

"Ніхто не забутий, ніщо не забуте": ГПУ скерувала до суду 99 справ про держраду суддів у Криму

  У листопаді-грудні 2014 року судді, відповідно до указів президента РФ, перейшли на службу до незаконно створених судів в анексованому Криму

  Генпрокуратура направила до суду 99 обвинувальних актів щодо суддів АР Крим та Севастополя, яких підозрюють у державній зраді (ч. 1 ст. 111 КК України). Про це повідомив генпрокурор Юрій Луценко на сторінці у Facebook.

  Як зазначається, після анексії Криму Росією судді продовжували "вершити правосуддя" в окупаційних органах влади.

  "Відділом процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих слідчого відділу управління з розслідування злочинів, вчинених на тимчасово окупованих територіях, установлено, що судді всупереч вимогам законодавства України, порушуючи Присягу судді, після анексії Російською Федерацією півострова Крим з березня 2014 року почали здійснювати "правосуддя" у так званих судах Республіки Крим та протиправно приймати судові рішення", – зазначив Луценко.

  Крім того, встановлено, що у листопаді-грудні 2014 року вони, відповідно до указів президента РФ Путіна "Про призначення суддів федеральних судів", перейшли на службу до незаконно створених судів у Криму.

  Також Прокуратура АР Криму направила до суду обвинувальні акти щодо екс-депутатів ВР Криму, яких також підозрюють у держзраді.

  "У ході розслідування кримінальних проваджень отримано беззаперечні докази того, що у березні 2014 вказані депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим надали допомогу та сприяли окупації півострова. Зокрема, вони незаконно прийняли ряд постанов, в результаті чого було створено нелегітимне утворення, так звана "Республіка Крим", – написав Луценко.

  Як повідомляється, наразі прокуратурою до суду скеровано вже 41 обвинувальний акт щодо колишніх депутатів Верховної Ради АР Крим.

  Нагадаємо, у березні цьогоріч  екс-прокурора Криму, підозрюваного у держзраді, оголосили в розшук.

  Попередній матеріал
  Канада завершила ратифікацію Угоди про ЗВТ з Україною – Порошенко
  Наступний матеріал
  Замах на Осмаєва: У стрілка виявили паспорт на ім'я Олександра Дакара
  Loading...