Ключовий кредитор України Міжнародний валютний фонд не ставить перед Україною однозначної вимоги про підвищення пенсійного віку в рамках виконання чотирирічної програми реформ, затвердженої в березні 2015 року. Про це в інтерв'ю журналістам сказав віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко, пише УНІАН.
"Це питання можна розглядати тільки в перспективі: після того, коли підвищимо рівень і якість життя українців, а головне – коли підвищиться тривалість життя", – сказав Розенко.
Він також сказав: "Беручи до уваги весь галас, який піднімається, я хочу ще раз чітко заявити: на сьогодні ні в Меморандумі з МВФ, ні в уряді не говорять про підвищення пенсійного віку. Я в переговорах із МВФ із 2005 року. І можу сказати, що на всіх переговорах це питання стояло, але ми ні в 2005, ні у 2008 не підвищували пенсійний вік. Єдині, хто це зробив – це Янукович і Азаров, у 2011 році". Розенко наголосив, що принципова позиція уряду: зараз підвищення пенсійного віку недоцільне.
Зауважимо, на поточний момент в Україні налічується понад 12 млн пенсіонерів.
За інформацією видання, введення параметричної пенсійної реформи до кінця грудня 2016 року, що передбачає скорочення дефіциту Пенсійного фонду шляхом зміни пенсійного віку та інших показників пенсійної системи, є структурним маяком програми співробітництва між Україною і Міжнародним валютним фондом. Водночас у МВФ не наполягають лише на віковому вирішенні проблеми, а зазначають, що необхідно скоротити дефіцит Пенсійного фонду.
Як повідомляв 5.ua, Мінсоцполітики розробляє законопроект щодо осучаснення пенсій.