Скріншот відео

Неплатники аліментів на громадських роботах: як працює система розрахунку

Дію нового покарання на собі відчули майже три десятки українців

Громадські роботи, як покарання для неплатників аліментів. Поправки у відповідному законі, запроваджені від 6 лютого, вже працюють на практиці. Батьки, що за певних обставин не сплачували коштів на утримання дитини, відпрацьовують їх суспільно корисними роботами.

Будівельник за професією – цей чоловік уже 15-ту добу примусово працює двірником. Спілкуватися на камеру відмовляється.

Не на камеру запевняє: аліменти на п'ятирічного сина намагався платити вчасно. Але жодних розписок від колишньої дружини не вимагав. Через це довести факт оплати не зміг. А борг за три роки сягнув вісімдесяти тисяч гривень. Чоловіка покарали суспільно-корисними роботами. Тепер увесь заробіток переказують його колишній дружині. Поспілкуватися з нею нам вдалося телефоном.

"Це не є допомогою, гроші не є основним пріоритетом. Будь ласка, я сказала: напиши відмову від сина і я пробачу тобі цей борг. А він спеціально каже – ні. Мені навіть виїхати за кордон – це є проблема", – пояснила жінка.

Суспільно корисними роботами неплатників аліментів почали карати від лютого, коли закон про посилення відповідальності для таких порушників набув чинності. Відтоді дію цієї норми на собі відчули майже три десятки українців.

"У боржника відсутнє майно, на яке можливе стягнення, також відсутнє офіційне місце влаштування, також у боржника відсутні кошти для виплати заборгованості аліментів. У зв'язку з цим суд виніс постанову і боржник відбуває покарання", – пояснює начальник Дарницького відділу державної виконавчої служби Анатолій Заєць.

У арсеналі виконавчої служби ціла низка каральних заходів для неплатників аліментів. Окрім суспільно корисних робіт порушників за рішенням суду можуть: позбавити водійських прав, заборонити виїзд за кордон та навіть арештувати їхнє майно.

Іван Петричак, Василь Дмітрієв, "5 канал"

Попередній матеріал
На Житомирщині маршрутка врізалася у вантажівку: 10 людей загинули
Наступний матеріал
Неякісне харчування військових: брифінг представництва ЗСУ – відео
Loading...

Уперше за 20 років: на Чернігівщині родина захворіла на дифтерію

Одна сім'я, як ціле село: на Одещині зафіксували найбільшу родину України – а може й світу

В Одеській області живе найбільша сім'я з 346 людей

МОН проводить антидискримінаційну експертизу підручників: переваги та недоліки

Кривава помста: подробиці моторошного вбивства подружжя у Харкові – сюжет

У Харкові подвійне вбивство: вдома розстріляли родину