Facebook / СБУ

"Не клікайте": рекомендації експерта, як діяти, щоб уникнути Petya.A

В ефірі "5 каналу" у програмі " Інформаційний день" експерт із питань кібербезпеки Владислав Стиран розповів покроково, що робити у випадку кібератаки вірусу Petya.A

"Не клікайте. Все що вам надходить і ви не впевнені у тому, хто та звідки вам це надіслав – не клікайте. Таким чином ви зможете убезпечити себе вже від великого відсотка кіберзагрози. Якщо це вже раптом сталося, тоді не платіть, бо цей ринок не можна стимулювати. Якщо будуть платити, то це буде продовжуватися і набувати популярності в кіберсвіті. Якщо у вас пішло зараження вже по локальній мережі, тобто деякі ваші колеги отримали листа, клікнули і їхні комп'ютери почали заражати всіх, хто знаходиться з ними в одній мережі, якщо ви маєте можливість, ви можете заблокувати поширення цього вірусу - відключити CND сервіс і Windows, або заблокувавши порти, якими ці сервіси користуються", - зазначив експерт.

Повну версію розмови дивіться у відео:

Отже, випадку виявлення порушень у роботі комп'ютерів, які під'єднані до мереж, негайно від'єднати їх від мереж-Інтернету та внутрішньої мережі. Далі потрібно встановити оновлення з офіційного ресурсу компанії "Microsoft". Крім того, потрібно переконатися, що на всіх комп'ютерних системах встановлене антивірусне програмне забезпечення.  Ще - зробити резервні копії усіх критично важливих даних. А у випадку зараження потрібно звертатись до поліції для негайного реагування на кіберінцендент.

Нагадаємо, сьогодні, 27 червня, хакери атакували в Україні низку великих підприємств і навіть держоргани. Співробітники Кіберполіції з'ясовують ситуацію.

Попередній матеріал
Соцопитування: скільки українців підтримує введення візового режиму з РФ
Наступний матеріал
Журналіст: підрив авто у Києві є відповіддю на захоплення російської ДРГ у АТО
Loading...

У США назвали ймовірних творців вірусу WannaCry – ЗМІ

Стало відомо, які саме банки постраждали від потужної кібератаки

Наймасштабніша в історії України, не остання: Геращенко прокоментував масовану хакерську атаку

На декілька українських банків та підприємств була здійснена хакерська атака – НБУ

Британський парламент постраждав від кібератаки – хакери "зламали" електронні скриньки

Експерти довели причетність РФ до хакерських атак на енергосистему України у 2016 році – ЗМІ