ДПСУ

Соцопитування: скільки українців підтримує введення візового режиму з РФ

Майже 60% опитаних підтримують обмеження економічних відносин з Росією, а близько 30% – виступають за розширення або не скорочення відносин

Відповідно до соціологічних замірів групи "Рейтинг", майже 40% підтримує запровадження візового режиму з Росією, 50% не підтримує, а 10% опитаних – не визначилися у цьому питанні. Опитування проводилося протягом двох тижнів, участь у ньому прийняли 3 тис. респондентів – значна кількість для України, наголосив заступник директора соціологічної групи "Рейтинг" Любомир Мисів у ефірі "Інформаційного дня" на "5 каналі".

Найбільше за візовий режим виступають мешканці заходу країни, жителі сіл, люди переважно молодого віку та виборці "Свободи". За результатами дослідження, у останні місяці підтримка запровадження віз дещо зросла. "Якщо казати про введення візового режиму – ми бачимо зростання підтримки з 32% до 38%. Зафіксовано зростання антиросійського тренду загалом у питанні відносин з РФ", – зазначив Мисів.

Майже 60% опитаних підтримують обмеження економічних відносин з Росією, а близько 30% – виступають за розширення або не скорочення відносин. Соціолог пояснює: "Питання Росії досі є дуже болючим для сходу України. Якщо подивитись у регіональних розрізах – схід і є тією частиною, що виступає за необмеження відносин з РФ. Тут мають значення і економічні складові, і родинні зв'язки, і національний склад цих територій".

Якщо говорити про Крим – 56% опитаних вважає, що Україні необхідно використовувати усі можливості для повернення Криму до складу України, а 25% – що треба змиритися з переходом Криму до складу Росії. Утім, відповідно до виміру питання стосовно унітарності держави – 2/3 українців бачать Україну унітарною та хочуть бачити її цілісною. "Роздавати території українці не хочуть", – наголосив Мисів.

/
/
/

Більше про думки пересічних українців стосовно відносин з Росією – у відео:

Дивіться також фотогалерею на тему:

"Кугуар", "Тритон", "Спартан": як військові на БТР за кордоном з Росією пильнують – ФОТО

Попередній матеріал
IT-експерт розповів, як не потрапити на гачок вірусу Petya.A
Наступний матеріал
"Не клікайте": рекомендації експерта, як діяти, щоб уникнути Petya.A
Loading...