investmentnews.com

Наймасштабніша в історії України, не остання: Геращенко прокоментував масовану хакерську атаку

  За словами Антона Геращенка, атака готувалася щонайменше місяць

  Радник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко повідомив, що у вівторок, 27 червня,  об 11:00 проти нашої держави була розпочата масована кібератака з використанням модифікованої під Україну версією вірусу "wannacry" - "cryptolocker". Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

  "Лист, що містить вірус, приходив, в більшості випадків, поштою. За кілька днів і навіть тижнів до сьогоднішнього дня. На сьогодні можна сказати що атака готувалася щонайменше місяць", - повідомив Герщенко та додав, що листи, які приходили адресатам-резидентам України були російською та українською мовою.

  За словами Антона Геращенка, організатори атаки були добре обізнані зі специфікою розсилок службових листів в українському комерційному і державному секторі і маскували розсилки листів, що містять вірус, під виглядом ділової переписки, яку з цікавості відкривали недосвідчені користувачі.

  "У програмному коді вірусу була закладена дата запуску 27 червня в 11:00. Кібератака що має своєю кінцевою метою спробу дестабілізації ситуації в економіці і суспільній свідомості України була замаскована під спробу вимагання грошей у власників комп'ютерів. Вірус зашифровує всі дані жорсткого диска і вимагає викуп у кілька сотень доларів. Метою цієї тренувальної кібератаки, швидше за все приуроченої до Дня Конституції України, є офіси банків, редакції засобів масової інформації, об'єкти зв'язку, транспорту, телекомунікації, енергетики", - повідомив Геращенко.

  Також радник міністра повідомив про те, що масованої атаки зазнали: "Укртелеком", "Київ-" і "Дніпроенерго", "Укрзалізниця", "Аеропорт Бориспіль", Кабінет Міністрів України.

  Геращенко повідомив, що в цей момент фахівці з кібербезпеки СБУ і Національної поліції працюють на основних інфраструктурних об'єктах України з метою допомогти системним адміністраторам якомога швидше відновити роботу комп'ютерних мереж. 

  Згідно з повідомленням Геращенка, результатами розслідування наймасштабнішою кібератаки в історії України наші фахівці з кібербезпеки обміняються зі своїми зарубіжними колегами для того, щоб зробити наш світ більш безпечним в майбутньому. 

  "Сьогоднішня кібератака, наймасштабніша в історії України, не остання. Будуть і інші.Так як війна в кіберпросторі, що сіє страх і жах серед мільйонів користувачів персональних комп'ютерів і завдає прямої матеріальної шкоди через дестабілізацію роботи бізнесу та держорганів - це частина загальної стратегії гібридної війни Російської імперії проти України.Така ж її частина, як і теракт організований сьогодні російськими спецслужбами щодо полковника ГРУ Максима Шаповала.Для того, щоб перешкодити зараженню свого комп'ютера небезпечним вірусом будь-якого типу, найкраще намагатися обмежувати свою цікавість і не відкривати листи приходять на пошту або в особисті повідомлення від незнайомих Вам адресатів", - підсумував Антон Геращенко.

  Варто зазначити, у вівторок, 27 червня, у прес-службі НБУ повідомили, що на низку українських банків та підприємств була здійснена хакерська атака.

  Попередній матеріал
  Найвідкритіші міста України: хто переміг у рейтингу Transparency
  Наступний матеріал
  Прокуратура Києва завершила розслідування вбивства Олеся Бузини
  Loading...

  Експерти довели причетність РФ до хакерських атак на енергосистему України у 2016 році – ЗМІ

  У ЗМІ потрапила секретна доповідь АНБ: російська розвідка здійснювала кібератаки на виборчкоми США

  У США назвали ймовірних творців вірусу WannaCry – ЗМІ