Сайт Transparency International

Найвідкритіші міста України: хто переміг у рейтингу Transparency

Лідером у цьому рейтингу став Львів, а от аутсайдерами - Дніпро та Полтава

Міжнародна дослідницька організація Transparency International спільно з Інститутом політичної освіти проаналізували міста України на прозорість та відкритість. Згідно рейтингу, найвідкритішими містами країни є Львів, Кропивницький та Івано-Франківськ. 

"Експерти дослідили 100 найбільших міст України. За рівнем прозорості Львів набрав 59,7 балів зі 100; Кропивницький 55,96 балів; Івано-Франківськ - 54,2", - цитує слова виконавчого директора Transparency International Україна Ярослава Юрчишина "Укрінформ".

Як стало відомо, до п'ятірки лідерів також увійшли Київ і Миколаїв. Утім, за словами Юрчишина, навіть лідери набрали менше 60 балів зі 100 можливих, "і це сумно".

Також повідомляється, що внизу рейтингу опинилися Дніпро та Полтава, які набрали менше 30 балів. Як пояснив Юрчишин, низькі бали означають, що в цілому прозорість міст України залишає бажати кращого.

/
/

Зауважимо, що у рамках такого проекту передбачена низка тренінгів та семінарів, на яких активістів, представників влади та журналістів навчатимуть найкращих практик протидії корупції на місцях. У такий спосіб показники відкритості муніципалітетів мають зрости.

Крім того, поки в Україні відбувається процес децентралізації, дедалі більше фінансових ресурсів йде у регіони. Якщо не збільшити рівень підзвітності на локальному рівні, є великі ризики збільшення там корупції. "Тому за допомогою громадських ініціатив ми сподіваємося значно підвищити прозорість міст", - зауважив Юрчишин.

Як стало відомо, дослідження проводили у червні 2017. Міста порівнювали за 91 показником. Зокрема, бралася до уваги інформація про роботу органів місцевої влади, доступ та участь, закупівлі, дані про житлову політику, бюджетування та контракти, гранти, виділення фінансів, соціальні послуги, освіту тощо. 

Нагадаємо, раніше волонтери оцінили ефективність органів влади.

Попередній матеріал
Геращенко про імпічмент голові ПАРЄ: "Аграмунт і Кремль отримали чудового ляпаса"
Наступний матеріал
Наймасштабніша в історії України, не остання: Геращенко прокоментував масовану хакерську атаку

Завдяки безвізу паспорт України злетів у світовому рейтингу

ТОП-10 найбагатших письменниць світу: хто очолив рейтинг

Волонтери оцінили ефективність органів влади – рейтинг