Електроенергія
Електроенергія http://energomarket.nemosoft.ru

Експерти довели причетність РФ до хакерських атак на енергосистему України у 2016 році – ЗМІ

  До хакерської атаки причетна група Sandworm Team

  Хакерська група Electrum причетна до атаки на енергосистему компанії "Укренерго" в грудні 2016 року. Про це йдеться у звіті фахівців з інформаційної безпеки Dragos, передає Еспресо.TV.

  За інформацією дослідників, ця група безпосередньо пов'язана з хакерською групою Sandworm Team, яку неодноразово звинувачували в роботі на російські спецслужби. У звіті повідомляється, що хакери створили шкідливе програмне забезпечення, яке отримало назву Crash Override, головним завданням якого є атака на енергосистеми.

  У дослідженні йдеться, що шкідливе програмне забезпечення здатне атакувати одразу кілька енергопідстанцій одночасно, але його характер роботи дозволяє викликати тільки тимчасові перебої з електрикою, які можуть тривати кілька годин або днів, а не тижнів. У звіті також детально розбирається, як з технічної точки зору влаштована атака з допомогою Crash Override. 

  Експерти також розповіли, що Crash Override за умов невеликого доопрацювання здатна атакувати енергосистеми не тільки України, а й європейських країн, а також теоретично для неї вразлива інфраструктура у США. Зауважимо, що Dragos провели аналіз Crash Override разом зі словацьким виробником антивірусів ESET.

  Нагадаємо, 17 грудня 2016 в Києві спостерігалися перебої з електрикою через збій на одній з підстанцій. В окремих районах столиці світла не було приблизно півтори години. В "Укренерго" пов'язували перебої з електрикою з хакерськими атаками. Вже в січні 2017 року експерти з кібербезпеки припустили, що причиною збою була хакерська атака, аналогічна тому збою, який стався в Івано-Франківській області в 2015 році.

  Попередній матеріал
  "ЗА ЧАЙ.COM": директор Агентства моделювання ситуацій Віталій Бала в ефірі "5 каналу"
  Наступний матеріал
  В Авдіївці оголошено надзвичайний стан – Жебрівський
  Loading...

  У ЗМІ потрапила секретна доповідь АНБ: російська розвідка здійснювала кібератаки на виборчкоми США

  Тепер набагато гірше: новий вірус XData цілеспрямовано атакує Україну

  Вірус WannaCrypt зібрав вже $42 тис., але хакери ігнорують гроші на рахунках – The Times