http://socportal.info/

В "Укренерго" заявили, що збій енергосистеми на Київщині могла спричинити хакерська атака

  Основною версією збою енергосистеми є зовнішнє втручання через мережі передачі даних

  Енергетики припускають, що масштабний збій енергосистеми у Києві й області могла спричинити хакерська атака. Про це заявляє прес-служба ДП "НЕК "Укренерго" на своїй сторінці у Facebook.

  "Серед можливих причин збою розглядаються хакерська атака, а також несправність обладнання (збій системи). Своєчасно були залучені правоохоронні органи і проводиться ретельне розслідування причин аварії, про що будемо своєчасно інформувати громадськість. До закінчення офіційного розслідування цього випадку керування всіма об'єктами ДП "НЕК "Укренерго", що мають автоматичні системи керування, було переведено на локальний рівень", - йдеться в повідомленні.

  В "Укренерго" зазначили, що 17 грудня о 23:53 внаслідок збою автоматики управління підстанцією було повністю знеструмлено підстанцію 330 кВ "Північна" (с. Нові Петрівці) з втратою живлення власних потреб підстанції. В результаті було знеструмлено навантаження обсягом 144,9 МВт ПАТ "Київенерго" та 58 МВт ПАТ "Київобленерго". Також була знеструмлена Київська ГАЕС з втратою живлення власних потреб.

  "Злагоджені дії оперативного персоналу ДП "НЕК "Укренерго", ПАТ "Укргідроенерго", ПАТ "Київенерго" та ПАТ "Київобленерго" дозволили вже за годину, о 01:05, відновити нормальну схему електричної мережі, заживити всіх знеструмлених споживачів та забезпечити роботу Київської ГАЕС в нічний період", - зазначили в "Укренерго".

  Керівник ДП Всеволод Ковальчук запевнив, що фахівці з кібербезпеки підготують звіт щодо аварії найближчим часом.

  "Ми з'ясовуємо обставини, вже працює комісія. Поки основною версією є зовнішнє втручання через мережі передачі даних. Наші фахівці з кібербезпеки обіцяють надати звіт найближчим часом. Просимо вибачення у всіх, хто залишився без електрики цієї ночі внаслідок зазначених подій. Не звинувачуйте "Київенерго", цього разу їх провини немає", - зазначив він.

  Попередній матеріал
  Мотузяник розповів про ситуацію у зоні АТО впродовж минулої доби
  Наступний матеріал
  Агітаційні листівки на Сумщині та підвезення виборців на Полтавщині: які порушення фіксують на виборах
  Теги:
  Loading...
  НКРЕКП: Оптово-ринкова ціна на електроенергію 2017 року впаде на 15%

  НКРЕКП: Оптово-ринкова ціна на електроенергію 2017 року впаде на 15%

  Негода в Україні: Без електрики залишилися вже 430 населених пунктів

  Негода в Україні: Без електрики залишилися вже 430 населених пунктів

  За збитки у понад 37 млн грн затримано екс-посадовця "Електроважмашу" – НАБУ

  За збитки у понад 37 млн грн затримано екс-посадовця "Електроважмашу" – НАБУ