Навчання
Навчання Shutterstock

Навчання під час карантину: у МОН роз'яснили, скільки мають тривати уроки

  Читайте по-русски
  Під час роботи з технічними засобами навчання обов'язковим є проведення вправ із рухової активності та гімнастики для очей

  Санітарний регламент для шкіл обмежує час безперервної роботи з технічними засобами навчання, однак загальна тривалість занять залишається незмінною. Про це мовиться в роз'ясненні Міністерства освіти і науки.

  У МОН інформують: "Санітарний регламент для закладів загальної середньої освіти, який набув чинності з 1 січня 2021 року, обмежує час безперервної роботи з технічними засобами навчання, зокрема комп'ютерами, планшетами, іншими гаджетами. Водночас тривалість навчальних занять, визначена ст. 10 Закону України "Про повну загальну середню освіту", лишається незмінною...: 35 хвилин для 1 класу, 40 хвилин для 2-4 класів, 45 хвилин для 5-12 класів".

  За новим санрегламентом, час безперервної роботи з технічними засобами навчання:

  • для учнів 1 класу становить не більше 10 хвилин;
  • для учнів 2-4 класів – не більше 15 хвилин;
  • для учнів 5-7 класів – не більше 20 хвилин;
  • для учнів 8-9 класів – 20-25 хвилин,
  • для учнів 10-11 (12) класів на першій годині занять – до 30 хвилин, на другій годині занять – 20 хвилин;
  • при здвоєних навчальних заняттях для учнів 10-11 (12) класів цей час не має перевищувати 25-30 хвилин на першому навчальному занятті та 15-20 хвилин – на другому.

  У МОН пояснюють, що час безперервної роботи з комп'ютером вчитель може використовувати для синхронної взаємодії (онлайн) – пояснення або загального огляду матеріалу навчального заняття, практичного закріплення вивченого, застосування інтерактивних прийомів навчання, перевірки результатів навчання тощо. Решту часу уроку вчитель організовує роботу в офлайн. Учні можуть виконувати вправи у робочому зошиті, працювати з текстом і завданнями у підручнику, виконувати творчі завдання тощо. Також наприкінці заняття вчитель може повернутися до режиму відеоконференції – для обговорення виконаних завдань, рефлексії, роботи з електронною освітньою платформою тощо.

  У МОН наголосили: санітарний регламент передбачає, що під час роботи з технічними засобами навчання обов'язковим є проведення вправ із рухової активності та гімнастики для очей.

  Нагадаємо, 1 січня 2021 року набув чинності Санітарний регламент для закладів загальної середньої освіти, затверджений наказом Міністерства охорони здоров'я № 2205, який визначає медичні вимоги безпеки (правила і норми) щодо освітнього середовища у всіх типах закладів загальної середньої освіти, а також структурних підрозділах інших юридичних осіб, що забезпечують здобуття загальної середньої освіти (крім спеціальних закладів освіти) усіх форм власності.

  Читайте також: МОН пропонує школам на час локдауну залишитися на канікулах або перейти на дистанційне навчання

  Попередній матеріал
  На 36% менше, ніж у грудні: чому українців стали менше тестувати на COVID-19
  Наступний матеріал
  У Шевченківському суді розпочалося засідання у справі Шеремета: подробиці
  Loading...

  Адаптивний карантин до кінця 2020 року: що змінюється – подробиці засідання Кабміну

  Заклади освіти можуть самі визначатися з канікулами – у Міносвіти розповіли подробиці

  Студенти на карантині: університети перейдуть на дистанційне навчання – подробиці

  У Києві декілька шкіл та дитсадків повністю закрили на карантин

  Частина учнів – у класі, частина – онлайн: які особливості нової форми шкільного навчання в Черкасах

  У КМДА рекомендують столичним школам провести осінні канікули раніше – причина