Нацдержслужба засекретила від українців результати перевірки ситуації з е-декларуванням – Transparency International

  Закриття доступу до результатів перевірки є безпідставним з цілої низки причин, переконують в організації

  Національне агентство України з питань державної служби наклало гриф "Для службового користування" на довідку з результатами перевірки дій посадовців НАЗК і Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації щодо запуску системи е-декларування. Про це свідчить відповідь Нацдержслужби на інформаційний запит голови правління Transparency International Україна Андрія Марусова, повідомляє сайт організації.

  Як зазначається, за дорученням прем'єра Володимира Гройсмана від 13 серпня Нацдержслужба мала провести вказану службову перевірку. Так, згідно із відповіддю на інформзапит ТІ Україна, результати перевірки були направлені супровідним листом №20\196дск до Кабінету Міністрів України 19 серпня.

  "Щоправда, дізнатися про результати службової перевірки громадськість не може через гриф "Для службового користування". Своє рішення закрити від українців результати перевірки Нацдержслужба пояснює вимогами урядової Інструкції від 1998 року про порядок обліку, зберігання й використання документів, які містять службову інформацію. Згідно з ними копіювання для сторонніх організацій документів із грифом "Для службового користування" здійснюється за погодженням із авторами цих документів. Вочевидь, Держспецзв'язок такого погодження не надав", – йдеться в повідомленні.

  На думку старшого аналітика Transparency International Україна Олександра Калітенка, втаємничення Нацдержслужбою результатів перевірки є безпідставним з цілої низки причин. "Запит стосувався результатів перевірки. Згідно із законом України "Про доступ до публічної інформації" обмеженню доступу підлягає інформація, а не документ. Якщо документ містить інформацію з обмеженим доступом, для ознайомлення надається інформація, доступ до якої є необмежений (ч. 7 ст. 6 Закону). Простіше кажучи, чиновники Нацдержслужби могли надати суспільству документ із загальними висновками перевірки, викресливши із листа Держспецзв'язку інформацію з обмеженим доступом", – зазначив Калітенко.

  Він також наголосив, що для обґрунтування втаємничення Нацдержслужба була б зобов'язана провести так званий трискладовий тест. Тобто врахувати, чи завдасть розголошення службової інформації істотної шкоди інтересам національної безпеки, територіальної цілісності, громадського порядку і з'ясувати, чи може шкода від оприлюднення інформації переважити суспільній інтерес (ч. 2 ст. 6 Закону). Згідно з повідомленням, Transparency International Україна оскаржуватиме рішення Нацдержслужби до Кабінету міністрів України та Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини і наполягатиме на оприлюдненні результатів службової перевірки.

  Як повідомляв 5.ua, у ЄС наголосил, що оцінювати успіх е-декларування будемо не за формальним запуском, а за ефективністю

  Попередній матеріал
  У Житомирі засудили молодика, що завдав черепно-мозкової травми євромайданівцю
  Наступний матеріал
  "Вдягайте форму – змінюйте країну": в Україні стартував додатковий набір у Нацполіцію

  До системи е-декларування не подали жодної декларації – Дрік

  ЄС: оцінювати успіх е-декларування будемо не за формальним запуском, а за ефективністю

  Експерт ПРООН: Вимога до системи е-декларування – щоб вона підтримувалася усіма найпопулярнішими браузерами

  Експерт спрогнозував, чи будуть покарані винні у необхідності повторного запуску системи е-декларування

  В Україні запрацювала система е-декларування: високопосадовці мають оприлюднити свої статки протягом 2 місяців

  Климпуш-Цинцадзе: В законі про електронне декларування існують суперечливі норми