5 канал

Експерт ПРООН: Вимога до системи е-декларування – щоб вона підтримувалася усіма найпопулярнішими браузерами

Не може бути умовою використання системи Google Chrome останньої версії, наголосив Пресняков

Систему замість "Міранди" доопрацьовували нові розробники, а саме певний науково-дослідний центр державної форми власності. Про це в ефірі "5 каналу" повідомив експерт Програми розвитку ООН Іван Пресняков.

"Система має бути розрахована цього року на 50 тис. користувачів, які заповнюють цю систему. Наступного року це буде до мільйона людей. Звичайно, вимога до цієї системи, щоб вона підтримувалася усіма найбільш популярними браузерами останніх версій. Не може бути ситуації, як в деяких інтернет-банкінгах, що банк каже, що я хочу, аби система банкінгу працювала тільки через якийсь окремий браузер певної версії. Ні. Це має бути дуже масовий продукт. І відповідно всі, хто хоче увійти і заповнити декларацію, повинні мати змогу це зробити. Не може бути, що юзери дурні або Google Chrome не останньої версії", – наголосив Пресняков.

Те, що відбувалося після 23 серпня, ПРООН бачили тільки публічну частину процесу. "Було засідання НАЗК кілька днів тому, на якому говорилося, що вони забрали все в попереднього розробника і передали цю роботу новому розробнику – певному науково-дослідному центру державної форми власності. Цей центр вже мав доробляти систему і проходити атестацію на отримання комплексної системи захисту інформації. Вчора атестат вони отримали, а от щодо доопрацювання продукту, ми бачимо, як він сьогодні виглядає", – наголосив експерт.

Своєю чергою колишній розробник системи е-декларуванння, керівник компанії "Міранда" Юрій Новіков повідомив, що є зараз система без сертифікату, але вона працююча, і є система із сертифікатом, але вона дає певні збої. На його думку, НАЗК може ввімкнути нині вимкнений варіант системи.

Як повідомляв 5.ua, 31 серпня 2016 року нардеп розповів про зміни у системі е-декларування.

Попередній матеріал
Контактна група дійшла згоди про необхідність продовження "режиму тиші" – речниця Кучми
Наступний матеріал
Статус автономії для Донбасу стане легітимізацією протекторату Росії – Клімкін

Климпуш-Цинцадзе: В законі про електронне декларування існують суперечливі норми

Держслужба спецзв'язку передала НАЗК сертифікат системи е-декларування

Нардеп розповів про зміни у системі е-декларування

Климпуш-Цинцадзе: Чи гарантує впровадження е-декларування надання безвізового режиму з ЄС

Нардеп пояснив, хто підпадає під е-декларування

Президент: офіційний запуск системи е-декларування відбудеться вночі 31 серпня