Експерт спрогнозував, чи будуть покарані винні у необхідності повторного запуску системи е-декларування

Ніхто не має права звільнити членів НАЗК, наголосив Таран

Члени НАЗК можуть піти тільки за власним бажанням. Про це в ефірі "5 каналу" розповів Голова центру "Ейдос" Віктор Таран.

Експерт підкреслив: "Можна (встановити винуватців перезапуску системи е-декларування – 5.ua), але чи можна покарати. Якщо наприклад покладати провину на НАЗК, то НАЗК – це самостійний орган, який обраний на чотири роки конкурсною комісією і ніхто не має права їх звільнити. Це одна із особливостей і гарантій їхньої незалежності. То в цій країна НАЗК не може звільнити ніхто. Навіть суд. Хіба що за власним бажанням підуть".

На прохання ведучого прокоментувати той факт, що сьогодні декларанти не змогли внести свої дані через невідомі несправності в системі (в певних браузерах), Таран наголосив: "Необхідно, щоб НАЗК покликало до себе розробників і "Міранду", і щоб вони спільно у відкритому режимі, який дозволяє певну конфіденційність, у присутності експертного середовища, імовірно, депутатів й перевіряти, що сталося. Програмісти просто повинні брати коди і звірятися: отут ми віддали, отут щось сталося".

Експерт підсумував: "Я хочу, щоб програмісти, які передавали і які доопрацьовували у присутності третейських суддів, які мають доступ до конфіденційної інформації, сіли і пройшлися і з'ясували, чи це саботаж чи проблеми поганої роботи".

Таран також повідомив, що якщо ще кілька тижнів система е-декларування буде дороблятися – це нормально.

Як повідомляв 5.ua, сьогодні в Україні запрацювала оновлена система е-декларування. Високопосадовці мають оприлюднити свої статки протягом 2 місяців. 

Попередній матеріал
Солом'янський cуд заарештував автомобіль та квартиру Чауса
Наступний матеріал
До суду надійшов обвинувальний акт щодо двох вищих офіцерів-зрадників, які присягнули на вірність Росії

Климпуш-Цинцадзе: В законі про електронне декларування існують суперечливі норми

Держслужба спецзв'язку передала НАЗК сертифікат системи е-декларування

Нардеп розповів про зміни у системі е-декларування

Климпуш-Цинцадзе: Чи гарантує впровадження е-декларування надання безвізового режиму з ЄС

Нардеп пояснив, хто підпадає під е-декларування

Президент: офіційний запуск системи е-декларування відбудеться вночі 31 серпня