Юрій Апухін
Юрій Апухін http://mikle1.livejournal.com/6156056.html

Натхненника "ХНР" заґратували строком на 6 років

У суді було доведено, що Апухтін був організатором масових заворушень у квітні 2014 року біля будівлі Харківської ОДА

Київський районний суд Харкова у вівторок, 23 травня, засудив 69-річного ватажка руху "Юго-Восток" Юрія Апухтіна до шести років позбавлення волі. Таким чином, суд підтримав вимоги прокуратури області і визнав винним Апухтіна в організації масових заворушень, що супроводжувались погромами, та публічних закликах до насильницької зміни конституційного ладу України і захоплення державної влади. Про це повідомив процесуальний керівник Максим Мозговий, передає "Укрінформ".

"Прокуратура довела в суді, що Апухтін був організатором масових заворушень у квітні 2014 року біля будівлі Харківської ОДА. Він неодноразово публічно закликав до зміни конституційного ладу, невизнання чинної державної влади, створення "Харківської народної республіки" та так званої "Конституції ХНР", – зазначив Мозговий.

"Також доведено, що Апухтін був одним із ініціаторів з проведення у Харкові  "референдуму" з питань федералізації – створення так званої "Юго-Восточной автономии от Одессы до Харькова", який планувався у травні 2014 року, однак не відбувся", – додав Мозговий.

За його словами, під час судового розгляду допитано 12 свідків та 2 експерти, були вивчені відеоматеріали мітингів 8 квітня та 9 травня 2014 року на Майдані Свободи, "в яких активну участь брав засуджений".

Наразі вирок суду не набув чинності, оскільки триває час на апеляційне оскарження.

Зазначимо, що Апухіна затримали у квітні 2014-го за підозрою в організації масових заворушень. А вже у серпні 2014 року окружний адміністративний суд області задовольнив позов прокурора Харкова та припинив діяльність громадської організації "Юго-Восток" шляхом примусового розпуску.

Попередній матеріал
Лише "Інтер" й "Україна" не дотримуються українських квот в телеефірі – нардеп
Наступний матеріал
Оновлення столиці: Кличко хоче перетворити Гідропарк на київський Disneyland
Loading...